Перший випадок Кавасакі в Україні: як почувається 6-річна дівчинка із Самбора та що кажуть лікарі про рідкісну хворобу

Перший випадок Кавасакі в Україні: як почувається 6-річна дівчинка із Самбора та що кажуть лікарі про рідкісну хворобу

Фото: Фотограф Максим Козменко

Недуга може дати ускладнення на серце.

Дівчинку із Самбора Львівської області, в якої вперше в Україні виявили рідкісну хворобу - педіатричний мультисистемний запальний синдром або, Кавасакі, яка є наслідком коронавірусу COVID-19, виписали з лікарні. Наразі стан здоров'я дитини задовільний.

Про це розповів лікар-анестезіолог Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру Тарас Борачо, пише місцеве видання Leopolis.news.

За його словами, дитина тиждень перебувала в реанімації медзакладу, але критичними були перші три доби після ушпиталення. Медик пояснив, що упродовж цього часу треба було налагодити внутрішньовенну підтримку серця і тиску.

Після того, як дівчинку перевели до педіатричного відділення, її стан стабілізувався і нині хвороба не загрожує оточенню, оскільки не передається іншим.

"Стан юної самбірчанки цілком нормальний, хвороба не передається іншим. Але, якщо вчасно її не виявити, то виникнуть ускладнення – ураження артерій серця, вони можуть розшаровуватися, утворювати аневризми. А це реальна загроза для життя. Дитині на 10 день хвороби було проведено ЕХО КГ і цих уражень, на щастя, медики не виявили. Але надалі потрібні обов’язкові періодичні обстеження", - сказано в повідомленні.

Крім того, медики кажуть, що випадок хвороби Кавасакі у шестирічної дівчинки рідкісний, бо зазвичай недуга вражає менших дітей. Але, як виявилося, близько місяця тому дівчинка хворіла на пневмонію. Аналіз на антитіла до COVID-19 показав, що дитина безсимптомно перенесла коронавірус і у неї виробилися антитіла.

Раніше повідомлялося, що після призначення інтенсивного лікування вже на третій день у шестирічної пацієнтки із Самбора зникла температура, відновилася сила роботи серцевого м’язу, поліпшилися аналізи.

Нагадаємо, захворювання у дівчинки з Самбора розпочалося з температури і болю у животі. Під час ушпиталення в неї була гарячка, знесилення, висип, набряк кистей рук, порушення серцевої діяльності. Дитина лікувалася в Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медцентрі.

Віктор Ляшко: Україна стоїть на порозі другої хвилі коронавірусу

Віктор Ляшко: Україна стоїть на порозі другої хвилі коронавірусу

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
18к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація