Першого заступника голови НБУ викликали на допит

Перший заступник голови Нацбанку Анатолій Шаповалов має з'явитися на допит до Головного слідчого управління МВС.

Слідчий Головного слідчого управління МВС України підписав повістку про виклик на допит першому заступнику голови Національного банку України Анатолію Шаповалову.

Про це повідомили в Департаменті зв`язків з громадськістю та міжнародної діяльності МВС України.

Крім того, міністр внутрішніх справ Юрій Луценко наголосив: “Я, в принципі, усвідомлюю, що Національний банк України і українська гривня потребують тиші. Це – дуже важлива умова для збереження стабільної національної грошової одиниці. Але цією тишею останнім часом користуються фінансові шахраї, які розкрадають комерційні банки та валютні ресурси на сотні мільйонів гривень”.

“Ті матеріали, які ми маємо на руках, і та остання отримана нами інформація свідчать про можливість притягнення до відповідальності і посадовців Національного банку. Моя заява була для них несподіванкою і, вочевидь, падіння курсу долара на 90 копійок помітили всі”, - повідомив Луценко.

Міністр висловив сподівання, що такі дії правоохоронного відомства сприятимуть подальшій стабілізації курсу гривні.
Водночас Луценко зауважив, що прагне отримати інформацію і про те, "хто відповідає за безконтрольність над колосальними фінансовими шахрайствами, коли сотні мільйонів грабують серед білого дня".

“Хто відповість, де позитив від вливання у банківську систему 83 мільярдів гривень, і чому це не відчувають ні люди, ні економіка”, – зазначив міністр.

Нагадаємо, міністр внутрішніх справ Юрій Луценко заявив про наявність фактів, достатніх для порушення кримінальних справ проти керівництва Національного банку.

Водночас він не конкретизував, про які факти йдеться, зауваживши тільки, що зараз у міліції знаходяться у провадженні кримінальні справи за фактами розкрадання коштів комерційними банками за сприяння посадових осіб Нацбанку.

Крім того, голова МВС також звинуватив президента Віктора Ющенка в тому, що він прикривав незаконні операції, які проводило вище керівництво НБУ.

Міністр закликав главу держави або навести лад у Нацбанку, або "сушити сухарі" для своїх підлеглих.

Читайте також:

Міліція має факти, щоб завести справи на керівників НБУ

Луценко звинуватив вище керівництво НБУ та Ющенка у злочинах

Тимошенко: гривня падає через спекуляції Нацбанку

НБУ витратить на підтримку гривні 1 млрд доларів

ВідеоПершого заступника голови НБУ допитають

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: