Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Першокласники у п'яти областях можуть вчасно не отримати парти і шкільне обладнання - Гриневич

Обласні ради не розподілили кошти для закупівель.

У п'яти областях існує загроза зриву вчасних закупівель обладнання для першого класу Нової української школи, повідомила міністр освіти і науки Ліля Гриневич під час Координаційної ради з питань впровадження реформ у сфері освіти.

За словами Гриневич, обласні ради Волинської та Івано-Франківської областей планують розподілити гроші для закупівлі обладнання лише у травні, а в Київській, Тернопільській і Запорізькій поки не ухвалили жодних термінів. Без розподілу коштів на місця неможливо розпочати процес закупівлі парт і шкільного обладнання для перших класів.

Вже є 12 областей, які розподілили всі кошти, тому найближчим часом зможуть почати закупівлі. Зокрема, йдеться про Вінницьку, Дніпропетровську, Донецьку, Кіровоградську, Луганську, Одеську, Рівненську, Хмельницьку, Чернівецьку, Полтавську, Сумську та Львівську області. До кінця квітня запланували розподіл грошей у Житомирській, Закарпатській, Миколаївській, Харківській, Черкаській, Чернігівській, Херсонській областях і Києві.

"Ми маємо досвід минулого року, коли до першого вересня місцевими органами самоврядування було освоєно лише 40% коштів на обладнання перших класів. Тож маємо зробити все від нас залежне, щоб не допустити такої ситуації цього року Ми свою роботу над помилками зробили – віддали гроші з центрального бюджету на два місяці раніше – ще у лютом", - сказала Гриневич.

Нагадаємо, у вересні минулого року в Україні запрацювала концепція Нова українська школа. До першого класу пішло 448,5 тисяч дітей, які навчатимуться 12 років.

Цього року уряд виділив понад мільярд гривень на купівлю меблів і навчальних матеріалів для першокласників, які підуть до школи у вересні нинішнього року. Крім того, Кабінет міністрів виділив школам 1 мільярд гривень. 700 мільйонів гривень спрямують на підключення до інтернету, а 300 мільйонів – на закупівлю комп’ютерів.

ВідеоЛілія Гриневич відповіла на питання гостей "Сніданку"

У нас в гостях Міністр освіти і науки України - Лілія Гриневич. Обговорюємо нововведення в ЗНО-2019, чи реально скласти ЗНО без репетиторів, чи підвищується якість викладання в школах і як. Також Лілія Гриневич відповідає на запитання телеглядачів. 

Лілія Гриневич відповіла на питання гостей "Сніданку"

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції