Перу закупить українські танки

Україна відбила в Китаю контракт з Перу на постачання танків. Розроблений Харківським конструкторським бюро Tifon-2 вже випробували перуанські військові.

Україна і Перу готують спільний танк - Tifon-2. Машина розроблена Харківським конструкторським бюро з машинобудування ім. Морозова (ХКБМ).

Базою для Tifon-2 послужив радянський Т-55. У проекті також бере участь перуанська компанія Casanave (DICSA). Техніка призначена для Збройних сил Перу.

Подробиць двосторонніх домовленостей учасники проекту не розголошують. Однак, перуанські ЗМІ повідомили, що Україну відвідала делегація Перу на чолі з бригадним генералом Хуаном Мендізом. Головною метою візиту стало проведення випробувань та оцінки Tifon-2.

Танк тестувався на мобільність, рух по пересіченій місцевості на великій швидкості і подолання перешкод і траншей. Другим етапом перевірки машини стане серія пострілів під час руху та з місця.

Раніше Перу хотіла закупити китайські танки МВТ-2000, які оснащувалися двигуном українського виробництва. Проте контракт так і не був укладений. На заваді стала позиція України, яка не дала згоду на реекспорт своїх агрегатів.

Крім того, опозиційна преса Перу почала звинувачувати представників міністерства оборони, що приймали рішення про закупівлю, в корупції. У результаті було прийнято рішення про скасування закупівлі нових танків. Кошти були спрямовані на придбання багатоцільових вертольотів, кораблів, транспортних і навчально-бойових літаків.

Нагадаємо, уряд Камбоджі придбав в України танки для військового протистояння з Таїландом. У вересні до Камбоджі прибула партія зі 100 танків і бронетранспортерів.

Довідка

Tifon 2 розроблений Харківським конструкторським бюро з машинобудування ім. Морозова з участю перуанської компанії Casanave (DICSA). Машина є варіантом модернізації танків Т-55 армії Перу. У результаті модернізації на танки встановлюється велика кількість сучасного обладнання, серед якого двигун 5ТДФМА потужністю 1050 кінських сил, який забезпечує швидкість переміщення по пересіченій місцевості до 55 кілометрів на годину вперед, і до 30 кілометрів на годину назад. Екіпаж складається з 3 військовослужбовців - командира танка, навідника і водія.

Основним озброєнням є гармата КБМ-1М калібру 125 мм, оснащена системою керування вогнем з інтегрованим тепловізором Буран-Катрін і автоматом заряджання, що забезпечує до 8 пострілів на хвилину. Танк може вражати цілі бронебійними снарядами на відстанях до 3500 і керованою ракетою Комбат - до 5000 метрів.

Читайте також:

Камбоджа захищатиметься від Таїланду українськими танками

Таїланд закупить українські бронетранспортери

Україна постачатиме танки до Бразилії

Україна домовилася з Росією про "Голки" і "Стріли"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: