Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Первинна та екстрена медицина, трансплантація та медгарантії. Що чекає на охорону здоров'я 2020 року

На наступний рік на медицину передбачено понад 113 мільярдів гривень.

Наступного року в Україні продовжиться медична реформа. Акценти ставитимуть на забезпеченні якісної та доступної первинної та екстреної медичної допомоги, запуску системи трансплантації, розбудові системи громадського здоров’я та реалізації програми медичних гарантій, що має забезпечити українцям зокрема і безоплатні послуги з лікування інфарктів, інсультів, неонатальної допомога та допомоги при пологах у тих закладах, які укладуть договір з Нацслужбою здоров'я.

Про це під час пресконференції в Житомирі розповіла міністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька, повідомляє пресслужба МОЗ.

КЛЮЧОВІ ПРІОРИТЕТИ РЕФОРМУВАННЯ МЕДИЧНОЇ ГАЛУЗІ 2020 РОКУ:

- запуск програми медичних гарантій;

- покращення сервісу надання медичних послуг;

- розроблення концепції страхової медицини;

- залучення інвестицій у систему охорони здоров’я;

- запуск системи трансплантації;

- реформа громадського здоров’я та епідемічна безпека;

- розбудова системи електронного здоров’я;

- запровадження лікарського самоврядування;

- запуск єдиного національного медичного закупівельника лікарських засобів та медичних виробів;

- розширення доступу до безкоштовних ліків, зокрема розширення програми "Доступні ліки".

ГРОШІ ЗА ПАЦІЄНТОМ

"Принцип "Гроші за пацієнтом" ми поширимо на всі рівні медичної допомоги. Це дозволить розвивати конкуренцію серед медичних закладів і боротьбу за пацієнта. Такий підхід дозволить покращити якість медичних послуг. Ми забезпечили населення безоплатною первинною медичною допомогою. Наразі працюємо над розбудовою відповідної системи контролю якості. Наша мета – збільшити потік людей саме на рівень сімейної медицини. Адже у всьому цивілізованому світі 80% проблем зі здоров’ям вирішують сімейні лікарі і лише 20% - займаються вузькі спеціалісти. В Україні ситуація – навпаки. До сімейників йдуть лише 25%, а решта 75% - одразу на рівень спеціалізованої допомоги. Такий підхід не дозволяє мати лікаря, який несе відповідальність за здоров’я людини на різних етапах його життя. Ми це змінюємо", - зазначила Скалецька.

Відео Зоряна Скалецька розповіла про бюджет та реформи медицини, групи інвалідності, оптимізацію лікарень

Що стане з реформою медицини, на що вистачить бюджету та чи скасують групи інвалідності? На запитання глядачів відповіла міністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька.  

Зоряна Скалецька розповіла про бюджет та реформи медицини, групи інвалідності, оптимізацію лікарень

ПРОГРАМА МЕДИЧНИХ ГАРАНТІЙ

Від 1 квітня 2020 року стартує програма медичних гарантій. Це перелік послуг, які держава гарантує пацієнту безоплатно. До неї увійдуть реімбурсація лікарських засобів, послуги первинної, амбулаторно-поліклінічної, стаціонарної медичної допомоги, а також екстреної, паліативної медичної допомоги та реабілітації.

На програму медгарантій у держбюджеті-2020 передбачено 72 млрд грн. Уже кілька місяців заклади охорони здоров'я, що надають спеціалізовану та екстрену медичну допомогу, готуються до переходу на нову систему фінансування, аби отримувати державні кошти від Нацслужби здоров'я. Для цього вони повинні виконати такі вимоги: перетворення на комунальні некомерційні підприємства, комп’ютеризація закладів та наявність медичної інформаційної системи, яка забезпечить підключення до електронної системи охорони здоров’я.

ДОСТУПНІ ЛІКИ

Від 2020 року розширюватиметься програма безкоштовних або з невеликою доплатою медикаментів "Доступні ліки". Нині до програми включені медпрепарати для лікування серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми. У держбюджеті на них закладено 2,1 млрд грн. У майбутньому програма розшириться додатковими препаратами, зокрема інсулінами.

ТРАНСПЛАНТАЦІЯ

Один із ключових напрямків роботи МОЗ стане запуск системи трансплантації. Першочергові завдання цього напрямку:

- створення відповідної нормативно-правової бази до кінця 2019 року, яка розблокує можливість побудови системи;

- впровадження у практику Єдиної державної інформаційної системи трансплантації, де донор і реципієнт зможуть знаходити один одного;

- промоція професії трансплант-координаторів, навчання яких вже розпочалося;

- запуск "перехресного донорства", коли йде обмін органами між живими донорами, які не є рідними;

- можливість за життя дати згоду на донорство після смерті.

ІНВЕСТИЦІЇ В СИСТЕМУ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я

МОЗ планує залучати інвестиції в систему охорони здоров’я.

"Ми всі розуміємо, що ніколи в держави не буде стільки коштів, щоб оновити лікарні та обладнання, розвивати клінічні дослідження та інше. А все це має дуже великий вплив на якість медичних послуг. Тому створення умов для заходження інвестицій у сферу, перемовини із потенційними інвесторами і пакування інвестиційних ініціатив у проекти - теж на порядку денному МОЗ та уряду загалом", - зазначила Скалецька.

Нагадаємо, у держбюджеті-2020 на систему охорони здоров'я передбачено 113,3 млрд грн. Це на 13% більше, ніж 2019-го.

Залиште свій коментар

Вибір редакції