Петиція з вимогою легалізувати медичну марихуану в Україні набрала достатню кількість голосів

Петиція з вимогою легалізувати медичну марихуану в Україні набрала достатню кількість голосів

Фото: Associated Press

Протягом трьох днів Рада має опублікувати дані щодо початку розгляду цього питання.

Петиція, що була зареєстрована на сайті Верховної Ради щодо легалізації медичного канабісу, набрала мінімальну для розгляду парламента кількість голосів - 25 тис.

Про це свідчать дані на сайті ВРУ. 

Автори петиції зазначають: сьогодні в Україні понад два мільйони громадян позбавлені доступу до ефективного лікування, з-поміж яких більше 20 тисяч дітей із фармрезистентними формами епілепсії; сотні тисяч онкохворих; більше ста тисяч паліативних пацієнтів та десятки тисяч ветеранів війни із посттравматичним стресовим розладом. 

16 громадських організацій та благодійних фондів, які підписали петицію, вимагають законодавчо врегулювати доступ пацієнтів до препаратів з канабісу під час лікування цілої низки різноманітних важких хвороб і наголошують на тому, що використання канабісу задля медицини і науки врегульовано законами багатьох країн, зокрема розвинених країн Заходу.

Фото: ТСН.ua

Автори петиції також зазначають, що у всьому світі активно здійснюється реабілітація конопель, водночас, в Україні усі канабіноїди перебувають у списку речовин, які не можуть бути використані в медицині та наукових дослідженнях. "Чинним законодавством передбачено кримінальне переслідування вченим, за дослідження терапевтичної цінності канабіноїдів, і лікарям, що наважаться полегшити стан хворих, а також пацієнтам — за реалізацію права людини на доступ до ефективного лікування", - йдеться у петиції.

Автори вимагають законодавчо забезпечити дотримання прав людини на доступ і використання ефективних лікарських засобів, зокрема виготовлених на основі конопель; створити належні умови для повноцінного застосування рослин у медичній та науковій діяльності, врегулювати питання легального обігу (придбання, зберігання, переміщення) продуктів, що містять канабіноїди, зокрема хворими особами, які застосовують їх виключно у власних медичних цілях за призначенням лікаря та без мети збуту.

Відповідно до закону "Про звернення громадян" електронна петиція, адресована ВРУ, повинна набрати щонайменше 25 тис. підписів громадян протягом трьох місяців від моменту оприлюднення звернення. Після цього парламент протягом трьох робочих днів має опублікувати дані про початок розгляду електронної петиції.

Нагадаємо, виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун підтримала петицію активістів і заявила, що використання медичного канабісу є виправданим і реалізує права людей на меддопомогу. 

Декриміналізувати марихуану: у столиці пройшов так званий "конопляний марш"

Декриміналізувати марихуану: у столиці пройшов так званий "конопляний марш"

Повʼязані теми:

Наступна публікація