Петиція з вимогою ратифікувати Стамбульську конвенцію набрала необхідні підписи: що це означає

Дата публікації
Перегляди
1711
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Петиція з вимогою ратифікувати Стамбульську конвенцію набрала необхідні підписи: що це означає

Фото: ТСН.ua

Конвенція визнана найвищим міжнародним стандартом у попередженні та боротьбі з насильством стосовно жінок та домашнім насильством.

14 травня петиція з вимогою ратифікувати Стамбульську конвенцію про запобігання насильству стосовно жінок, домашнього насильства та боротьбу з цими явищами набрала вже понад необхідних 25 тисяч голосів. 

Вона розміщена на сайті президента України.

Петиція була створена 24 лютого. Тепер президент України Володимир Зеленський зобов'язаний розглянути її. 

Як пояснюється у тексті петиції, Стамбульська конвенція – це міжнародна угода Ради Європи, яку станом на січень 2020 року підписали уже понад 35 країн Європейського Союзу. Україна була однією із держав-авторок Конвенції та однією з перших підписала її. Міжнародні та вітчизняні експерти та експертки, правозахисниці та правозахисники, громадські діячі та діячки неодноразово наполягали на тому, що цей документ має бути ратифікований та імплементований у національне законодавство та політичну платформу держави. Європейський парламент у Резолюції від 28 листопада 2019 року закликав держав-підписанток ратифікувати Стамбульську конвенцію. 

Автори петиції наголошують, що насильство проти жінок та домашнє насильство становлять значну частку злочинів проти життя та здоров’я людини. А Стамбульська конвенція визнана найвищим міжнародним стандартом у попередженні та боротьбі з цими явищами.

Як зупинити домашній терор? У спецпроєкті ТСН "Рідний кат" – про насильників, яких любиш, але від яких треба йти. Разом із науковцями журналісти знайшли причини домашнього насильства і разом із фахівцями ЮНІСЕФ спробували запобігти новим трагедіям.

Наступна публікація