Пхеньян та Вашингтон домовилися про початок ядерних переговорів

Північна Корея та США домовилися провести зустрічі до відновлення переговорів з ядерної програми Пхеньяна.

КНДР та США досягли домовленості про зустрічі з питань, пов'язаних з поновленням шестисторонніх переговорів з ядерної проблеми Корейського півострова.

"Північна Корея і США досягли домовленості про проведення двох офіційних зустрічей до відновлення шестисторонніх переговорів з ядерної проблеми КНДР", - цитує повідомлення "Інтерфакс".

За даними китайських ЗМІ, американська сторона висунула три пропозиції: зустрічі проводяться до відновлення багатосторонніх переговорів; спецпредставник США по Північній Кореї Стівен Босуорт відвідує Пхеньян і зустрічається з першим заступником міністра закордонних справ КНДР Кан Сік Джу; КНДР буде дотримуватися положень спільної заяви від 19 вересня 2005 року, в найкоротші терміни відмовиться від своїх ядерних програм і відновить свою участь у Договорі про нерозповсюдження ядерної зброї.

Якщо з першими двома пропозиціями північнокорейська сторона погодилася, то "висловила незгоду з третім, висловивши готовність обговорювати питання про денуклеаризації Корейського півострова в рамках шестисторонніх переговорів", вказує Ренхап.

Іноземні ЗМІ повідомили, що Кан Сік Джу в даний час знаходиться в Пекіні і веде консультації з китайською стороною. У спільній заяві від 19 вересня Північна Корея пообіцяла відмовитися від своєї ядерної програми в обмін на економічні та дипломатичні преференції.

Нагадаємо, в квітні 2009 року Пхеньян вийшов з шестистороннього переговорного процесу після засудження Радою безпеки ООН запуску КНДР ракети великого радіусу дії. Одночасно він приступив до відновлення роботи свого ядерного реактора в Йонбені, який був зупинений в обмін на постачання учасниками шестисторонніх переговорів в КНДР 1 млн тонн мазуту.

Днями Пхеньян повідомив про отримання збройового плутонію. КНДР, згідно з наявними оцінками, має у своєму розпорядженні плутонієм в кількості, достатній для виготовлення не менше шести ядерних боєприпасів.

Паралельно зі згодою на переговори Пхеньян оголосив про "серйозної політичної провокації", здійсненої Держдепом США. Так там розцінили доповідь про свободу віросповідання в КНДР.

"США говорять про якусь" проблему у сфері релігії "в нашій країні зовсім не тому, що їх дійсно цікавить життя віруючих, а для того, щоб заплямувати репутацію республіки, ізолювати і задушити нас", - вважають у Пхеньяні.

Однак, як стверджують в Пхеньяні, "спроби знищити народну республіку подібним безглуздим наклепом абсолютно безглузді".

В опублікованій 26 жовтня доповіді держдепартаменту США про свободу віросповідання в країнах світу КНДР включена до числа держав, релігійна ситуація в яких викликає у Вашингтона "особливу занепокоєність". КНДР потрапляє в цей "чорний список" вже дев'ятий рік поспіль.

Читайте також:

КНДР отримала плутоній для створення ядерної бомби

Північна Корея готова повернутися за стіл переговорів

Випробування північно-корейських ракет провалилися

У Північній Кореї розпочався голод та репресії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: