Під час кризи жінок звільняють вдвічі частіше

Роботодавці не хочуть брати на роботу жінок: вони скандальні, менш витривалі і мають властивість народжувати дітей.

На ринку праці починається гендерна революція. Частина вакансій для чоловіків зростає, а попит на жінок знижується.

Експерти пояснюють це тим, що в кризовий період чоловіки можуть принести компанії більше користі. Крім того, сильна стать набагато рідше конфліктує з роботодавцем через порушення Трудового кодексу.

Якщо проаналізувати 10 пропозицій про працевлаштування для "білих комірців", то шість з них будуть орієнтовані на кандидата-чоловіка. Ще півроку назад ситуація була прямо протилежною. Роботодавці охочіше брали в штат дівчат, пояснюючи це тим, що у них відповідальніший підхід до справи, вони посидючіші та акуратніші ніж будь-який чоловік.

Але у вересні економічна криза порушила цей стереотип.

"Коли почалася перша хвиля звільнень, до фахівців з трудових суперечок, до трудової інспекції, прокуратури і судів частіше зверталися жінки", – коментує ситуацію юрист адвокатської колегії "Ніколаєв і партнери" Павло Ламбров.

На думку експерта, чоловіки легше сприймали звільнення, а бажання відновити справедливість обмежувалося лайкою на адресу колишнього начальства і фірми.

"Жінки, особливо самотні і ті, які мають дітей, більшою мірою залежні від зарплати і роботи, ніж чоловіки, тому борються за свої права до кінця", – пояснює Ламбров.

Так, роботодавці вважають, що представники сильної статі можуть витримувати великі навантаження, працювати 24 години на добу і при цьому не качати права.

Зниження інтересу до фахівців в спідницях пояснюється також страхом, що жінка, не встигнувши влаштуватися на роботу, відразу піде у відпуск по вагітності, а потім по догляду за дитиною. Звільнити таку співробітницю без скандалу і порушень не вийде, а значить, їй доведеться платити як мінімум рік.

У професійному середовищі є навіть термін – "прийшла народжувати", – коментує незалежний HR-спеціаліст Олександр Сивогривов.

Факт, що у працедавців є страх перед масовими вагітностями серед співробітниць, визнають більшість експертів, проте в цьому питанні фахівці на стороні жінок. За словами Сивогривова, останніх у жодному випадку не можна засуджувати за таку поведінку, оскільки у них немає інших варіантів.

Читайте також:

Українським чиновникам заборонили бути товстими і брудними

Ющенко звільнив п'ятьох заступників Черновецького

Чехія закриває вакансії для українців

3,5 млн. українців працюють у Росії на заробітках

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: