Під час правління Януковича в СБУ відбулися глобальні чистки

Понад 300 офіцерів, які займали посади починаючи з заступників начальників відділів були виведені в розпорядження спецслужби.

Після приходу Віктора Януковича до влади в СБУ почалися небачені досі чистки. Понад 300 офіцерів, які займали посади починаючи з заступників начальників відділів були виведені в розпорядження спецслужби, з них 200 - працівники центрального апарату.

Як відзначило джерело в СБУ, формулювання "виведення до розпорядження" є прихованим способом звільнення співробітників, яких ніхто не має наміру повертати назад. "Формально, виведення до розпорядження повинно застосовуватися при скороченні посад. У такому випадку офіцер, що її обіймає, повинен бути переведений на іншу посаду, а до цього часу залишається в розпорядженні СБУ, тобто, людиною, яку можуть у будь-який момент закликати. При виведенні до розпорядження співробітнику півроку виплачують платню", - зазначив співрозмовник. За його словами, людей неофіційно ставлять перед фактом: СБУ не збирається пропонувати їм альтернативні посади.

"Річ у тому, що звільнити у нас можна тільки за дві догани, які треба ще вліпити, або за власним бажанням. Крім того, нам вже кілька років не нараховують гроші за всі пільги, які були монетезоровані кілька років тому. Тому при офіційній процедурі звільнення кожному співробітнику покладається значна - у кілька десятків тисяч гривень - сума компенсації. А так, людина як би вважається співробітником, але в той же час усунена від роботи. При цьому вона не має права, наприклад, займатися підприємницькою діяльністю офіційної - це заборонено законом".

За словами співробітників спецслужби, таких чисток в СБУ не було навіть після приходу до влади в 2005 році президента Ющенко. Чисельність центрального апарату СБУ - близько 700 осіб.

Нагадаємо, перед відходом у відпустку прем'єр-міністр Микола Азаров підписав розпорядження, згідно з яким в Міноборони кількість цивільних співробітників та військовослужбовців скоротиться на 121 штатну одиницю, склавши 1100 осіб (у тому числі 224 - люди в погонах). Розпорядження КМУ Юлії Тимошенко, за яким гранична чисельність центраппарата МОУ на 2009-2010 роки повинна була сягати 1221 осіб, з яких 229 - офіцери і генерали, скасовано.

Ці кроки укладаються в раніше оголошену концепцію реформування Збройних сил України до 2015 року, що передбачає зменшення особового складу ЗСУ на 15-20%.

Читайте також:

СБУ вилучила з київської мерії 100 земельних справ

В Україні скасують кримінальну відповідальність за контрабанду

СБУ заборонила блогеру критикувати владу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: