Під час проповіді Кирила люди плакали та лізли на каштани

Патріарх Російської православної церкви відслужив літургію та прочитав проповідь у Києво-Печерській Лаврі.

У Києво-Печерській лаврі відбулися літургія на честь хрестителя Русі князя Володимира, яку провів патріарх Московський і всієї Русі Кирило, та хресна хода.

Літургію в Лаврі слухали близько 5 тисяч людей. За свідченнями очевидців, люди стояли настільки щільно, що їм важко було навіть перехреститися. Багато хто так і тримав руку на правому плечі, не опускаючи її. Під час проповіді патріарха Кирила віруючі плакали, а після вся площа зааплодувала.

"Церква покликана бути тим місцем, де люди знаходять досвід любові та єдності, тому що там, де розділення, там немає любові. І як лицемірно, жахливо, коли в церкві відбуваються розділення в ім'я деяких нібито вищих цілей! Розділення, які виявляють найжахливіше, що може бути в житті християнина, - відсутність любові", - сказав Московський патріарх, звертаючись до віруючих.

"Яка ж тоді проповідь любові, який же Христос, якщо в ім'я приватних інтересів, тих чи інших цілей світського життя руйнується онтологічна, Божественна сутність, закладена в основу людського буття, коли руйнується любов, і вона зневажається людською злістю! Це є перекручування християнського послання, відмова від Євангелія", - також наголосив Кирило.

"Хай він (князь Володимир) дасть нам силу любити ворогів і досвідом свого життя довести, що не спотворена злістю особа, яка проповідує ту чи іншу людську істину, але покірне обличчя Хрещення київського князя, яке вийшло з купелі, є ідеалом Святої Русі, і цей ідеал непереборний і непереможний, бо це є Слово Боже, а не людське", - крім того, сказав патріарх.

Він наголосив на важливості єднання різних православних народів. "Прагнення до братського єднання не вичерпалося в православному українському народі, і сьогодні я в цьому зміг на власні очі переконатися, поглянувши на всіх вас", - сказав Кирило. За словами патріарха, ця єдність православних росіян і українців "не політична і не імперська, але це єдність у Христі, яку Господь створив для нас і утворив не лише словом, але кров'ю своєю".

Під час літургії, нагадаємо, представники Української народної партії, Конгресу українських націоналістів та інших об'єднань зібралися під стінами Києво-Печерської лаври на пікет проти приїзду Кирила до Києва. Вони скандували гасла "Геть московського попа".

Коли почалося причастя, люди з останніх рядів кинулися до сцени. Біля міліцейського кордону, який захищав духівництво, почалася тиснява. Одна жінка ледве не знепритомніла, люди вивели її з натовпу і посадили в тіні.

Аби краще побачити патріарха, жінки навіть лізли на каштани, хапаючись за нижні сучки.

"Людей було настільки багато, що нам просто не вдалося підійти до перших рядів і причаститися. Але нічого страшного, зате побачили патріарха. Це велике свято для душі", - розповіла одна із жінок, присутніх на літургії.

З українських політиків на літургії були присутні лідер Партії регіонів Віктор Янукович, а також народні депутати, його однопартійці Нестор Шуфріч і Василь Горбаль.

Нагадаємо, патріарх Московський і всієї Русі Кирило прибув до Києва у понеділок, 27 липня. Його візит до України триватиме до 5 серпня, протягом цього часу патріарх відвідає три лаври і святині, розташовані на території України.

Кирило вже провів зустрічі з президентом Віктором Ющенком і прем'єром Юлією Тимошенко.

Читайте також:

Патріарх Філарет заперечив Кирилу: єдиної української церкви не існує

УПЦ (КП): Московський патріарх дослухався до вимог Філарета

Націоналісти та "Беркут" прийшли під Лавру до патріарха

Ющенко подарував патріарху Кирилу вишиванку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: