Під час засідання ТКГ Кравчук звернувся до Гризлова: Не висувайте нам ультиматумів. Ми не в СРСР і не під Кремлем

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Під час засідання ТКГ Кравчук звернувся до Гризлова: Не висувайте нам ультиматумів. Ми не в СРСР і не під Кремлем

УНІАН

Він наголосив на необхідності зосередитися на важливих для українців питаннях.

У середу, 30 вересня, відбулося чергове засідання Тристоронньої контактної групи (ТКГ) в режимі відеоконференції за участю делегацій України, Російської Федерації та за модераторства ОБСЄ. Глава делегації України в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук закликав Росію розблокувати переговори щодо врегулювання конфлікту на Донбасі.

Про це повідомляє Офіс президента України.

Близько чотирьох годин тривало обговорення процедурних питань, що, однак, не дозволило одразу перейти до розгляду питань порядку денного засідання.

На початку засідання очільник делегації України в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук закликав уповноваженого представника Російської Федерації Бориса Гризлова  не блокувати переговорний процес і зосередитися на питаннях, у вирішенні яких зацікавлені громадяни України.

За його словами, "сторони мають працювати над реалізацією рішень глав держав "нормандського формату", досягнутих під час Паризького саміту, наближаючи мир, якого так прагнуть люди".

Зокрема, Леонід Кравчук наголосив, що українська делегація готова до конструктивної роботи над вирішенням питань, що входять до порядку денного діяльності ТКГ.

Глава делегації України закликав не створювати "каменів спотикання", а "рухатися вперед, зосередившись на посиленні режиму припинення вогню, звільненні утримуваних сторонами осіб, розв’язанні проблем, у вирішенні яких зацікавлені прості люди".

"Не висувайте нам ультиматумів. Ми не в СРСР і не під Кремлем. Україна – незалежна держава, яка не дозволить диктувати їй будь-які умови!", — заявив Кравчук, звертаючись до Бориса Гризлова.

Глава української делегації в Тристоронній контактній групі також подякував спеціальній представниці чинного голови ОБСЄ в Україні та ТКГ пані Гайді Грау за зусилля, яких докладає Організація для досягнення миру й відновлення територіальної цілісності та суверенітету України.

Раніше Кравчук пояснив, чому Україна не ставить на переговорах ТКГ питання про перенесення фізичних зустрічей з Мінська, а також заявив, що односторонніх інспекцій позицій військових на Донбасі у майбутньому не буде. 

Кравчук ексклюзивно розповів подробиці інспектування позицій українських військових в районі селища Шуми

Кравчук ексклюзивно розповів подробиці інспектування позицій українських військових в районі селища Шуми
Наступна публікація