Під Чорнобилем від людської діяльності гинуть коні Пржевальського: науковці б'ють на сполох

Автор
Юлія ШевченкоЮлія Шевченко
Дата публікації
Перегляди
3374
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Під Чорнобилем від людської діяльності гинуть коні Пржевальського: науковці б'ють на сполох

Науковці хочуть зробити масштабний рейд і прибрати територію від залишків людської діяльності та пасток.

У зоні відчуження під Чорнобилем постійно фіксують смертельні петлі-пастки та інші залишки людської діяльності, що загрожують життю тварин на цій території. Нещодавно у пастку потрапили двоє коней Пржевальського і загинули.

Про це ТСН.ua розповіли співробітники Чорнобильського радіаційного заповідника.

Вони говорять, що заповідник та територія за його межами конче потребує очистки від численних людських артефактів, оскільки їх значна частина є потенційними смертельними пастками для тварин, які тут мешкають.

"Каналізаційні колодязі, залишки натянутих дротів, особливо колючих, проржавілі металеві труби тощо– це все необхідно збирати, утилізувати, розчищати чи засипати. Однак найстрашніше серед всього цього мотлоху – пастки-петлі на великих копитних, свідомо встановлені хижими двоногими, яких важко назвати навіть браконьєрами, бо це – шкуродери, паразити й бездушні циніки", - розповіли у ДП "Центр організаційно-технічного та інформаційного забезпечення управління зоною відчуження".

Так, на початку грудня співробітники Чорнобильського заповідника отримали анонімне повідомлення про кричущий факт загибелі коней Пржевальського з зашморгами на шиях біля села Корогод. У петлі з металевого тросу потрапило лоша і доросла особина, можливо, кобила. 

Науковці написали заяву до поліції щодо випадку загибелі коней. Вони наголосили, що таких пасток у зоні відчуження сотні.

"На нашій території дуже чітко працює державна служба охорони. Якщо вона щось знаходить, то одразу це знешкоджує. Був випадок, коли лоша впало у колодязь, але наші єгері дістали це лоша. Якщо десь трапляються такі речі чи знаряддя, їх одразу  видаляють. На території за межами заповідника - це більша проблема", - розповіла ТСН. ua начальниця інформаційно-просвітницького відділу Чорнобильського радіаційного заповідника Вікторія Мельничук-Володькіна.

Вона додає, що трагічний випадок з кіньми Пржевальського став останньою краплею, і тому науковці звернулися до небайдужих українців, щоб допомогли організувати масштабний рейд й активно зайнятись очисткою заповідної території.

"Ми звертаємося по допомогу до людей, щоб ми могли якось впорядкувати і вирішити цю проблему - максимально забезпечити безпеку наших тварин. Ми - бюджетна установа, і нам на це кошти не виділяються. Ми не можемо запрошувати людей у зону відчуження, щоб вони це робили. Це мають робити виключно фахівці, які там працюють, у яких є дозвіл на роботу. Нам можна допомогти розповсюдженням інформації, або фінансово, щоб ми могли організувати співробітників з зони відчуження на пошуки і розчистку проблемних для тварин місць", - говорить Вікторія Мельничук-Володькіна

Нагадаємо, раніше у Чорнобильському заповіднику свійська тварина прибилася до диких коней. Коні Пржевальського радо прийняли в один зі своїх табунів ворону кобилу з білою міткою на лобі.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3374
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація