Під Києвом квартири сиріт здають за безцінь, а самих дітей споюють пивом

Під Києвом квартири сиріт здають за безцінь, а самих дітей споюють пивом

Держава заощаджує на допомозі дітям

Голова благодійного фонду підтримку алкогольного бізнесу категорично заперечує.

Американський стрілець Адам Ланза перш ніж прикінчити 25 людей у школі, повідомив про криваві плани. Начебто, на форумі сайту 4сhan під вигаданим ім'ям він дав оголошення: найближчим часом збираюсь покінчити із життям, спостерігайте на всіх світових каналах. Дякувати Богові, в Україні дітей не розстрілюють буйні юнаки. Проте у нас їх знищують чиновники. Як держава заощаджує на сиротах і водночас заробляє на їхній допомозі, йдеться у розслідуванні журналістів програми "Гроші".

Мами з дитячих будинків сімейного типу все частіше бачать п'яних чоловіків, які вчать їхніх дітей пити та курити. Адже прямо за огорожею містечка, де мешкають сироти, відкрився магазин із розливайкою. Перед відкриттям генделика трактор прокопав до нього траншею під електричний кабель, кажуть мами, від офісу директора дитячого СОС-містечка.

Чому дитячий будинок утримує алкогольний гастроном, журналісти запитали у голови благодійного фонду, який утримує ці будинки сімейного типу.

Голова благодійного фонду Андрій Чуприков, робота якого - реабілітувати складних сиріт, підтримку алкогольного бізнесу категорично заперечує. Хоча у магазині сильно засмутились звісткою про раптове відключення електрики.

У дитячому СОС-містечку під Києвом мешкає більше 60 дітей, яких забрали з дитячих будинків. У кожної з цих жінок - від 3 до 7 сиріт.

Двоє сиріт із містечка мають у місті Бровари власну квартиру. Виявляєтся, благодійний фонд здає її, гроші йдуть на рахунок дітям. Квартиру у гарному стані здають за півтори тисячі.

Однак ріелтори кажуть, що найдешевші варіанти у цьому районі від 3000 тисяч.

Отже, сирітську квартиру здають удвічі дешевше за ринкову ціну.

Мами кажуть, що попри постійне скорочення витрат на дітей керівництво фонду активно збирає гроші зі спонсорів.

"Що обурює - ми без кінця діток фотографуємо, це розміщується в інтернет. І є донори, які надсилають на цю Анечку гроші. Є у неї братик - симпатичний, всі спонсори у захваті, і всі шлють гроші. А скільки грошей, ми не знаємо. Таємниця, вкрита мороком".

Аби цей морок став ще густішим, пан Чуприков створив кодекс поведінки працівника СОС-містечка, який всіх мам примушують підписати.

"Я зобов'язуюсь не розкривати цінну або потенційно шкідливу інформацію зовнішнім організаціям та відомствам, або фізичним особам, включаючи представників ЗМІ, без отримання відповідного дозволу".

Якщо жінки підпишуть цей документ, їх можна буде звільнити за будь-яке слово, сказане журналісту. І ніхто ніколи не дізнається, скільки грошей отримує пан Чуприков від головного австрійського донора, який фінансує подібні містечка у 133 країнах світу.

Мами кажуть, що їх по одній викликають до офісу та примушують підписати заяви, відповідно до яких їх зарплата від фонду впаде у три рази.

"Я особисто отримувала на картку 3261 гривню. Зараз нам сказали, що у нас буде оклад "брудними" 1300. Тобто, менше, ніж прожитковий мінімум зараз у країні", - каже жінка.

Схоже, скорочення вдарить лише по цих жінках, які 7 діб, 24 години на добу проводять із дітьми, рятуючи їх скалічені душі.

Як чиновники заробляють на сиротах

Як чиновники заробляють на сиротах

Повʼязані теми:

Наступна публікація