Під Києвом планують побудувати могильник ядерних відходів

17 грудня народні депутати скажуть своє слово – бути чи не бути ядерному могильнику в Україні.

Верховна рада наступного тижня розгляне урядовий законопроект №5050 про будівництво могильника ядерних відходів на території Київської області. Про це повідомила голова Партії зелених України Тетяна Кондратюк.

"17 грудня народні депутати скажуть своє слово – бути чи не бути ядерному могильнику в Україні. Шанси ухвалення законопроекту за основу, як і нумерація законопроекту, 50 на 50", - цитує її слова прес-служба Партії зелених.

За словами голови ПЗУ, партія неодноразово зверталась до голови Верховної ради та народних депутатів з проханням стати на захист екологічних прав українських громадян і відмовитись від розгляду законопроекту "Про розміщення, проектування та будівництва централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів типу ВВЕР вітчизняних атомних електростанцій".

"На думку ініціаторів законопроекту, густонаселена Київська область краще підходить для відходів ядерного палива (ВЯП) ніж їхня утилізація у Росії, куди до цього вивозили радіоактивні рештки з українських АЕС. Сховище планують розмістити між селами Стара Красниця, Буряківка, Чистогалівка та Стечанка Київської області (виселені села у Чорнобильському районі – ред.). Основний аргумент, що приводять на свій захист ініціатори законопроекту, це економія коштів. Але економія не може здійснюватись ціною майбутніх поколінь", - наголосила Кондратюк.

"Ми закликаємо народних обранців стати на сторону здорового глузду і не голосувати за цей законопроект. Україні достатньо Чорнобильського лиха, за яке ще тривалий час розплачуватимуться здоров’ям наші діти. Чи можемо ми дозволити собі ще одну таку небезпеку? У переддень світлого релігійного свята, Дня Святого Миколая, Партія зелених України закликає парламентарів відмовитись від такого страшного подарунка українцям", - йдеться у зверненні голови ПЗУ.

"Зелені" закликали представників ЗМІ, громадських організацій і пересічних українців підтримати акцію, щоб не допустити прийняття цього закону. "Приходьте 17 грудня до стін парламенту і скажіть своє "Ні", - наголосила Кондратюк.

Читайте також:

Україна відправляє в Росію ешелон зі смертельно небезпечним токсином

Чорнобиль визнано найекзотичнішим у світі місцем для туризму

На Дніпропетровщині виявили радіаційні угіддя

В Україні вибухають десятки "маленьких Чорнобилів"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: