Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Під Києвом селяни перекрили дорогу через "примусову" децентралізацію

Люди вимагають врахувати їхню думку при укрупненні територіальних громад.

Жителі села Красилівка поблизу Києва вийшли на протест проти об'єднання їхнього села з іншим. Кілька десятків людей з плакатами в руках ходили пішохідним переходом і тим самим перекрили дорогу, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Силовики в акцію селян не втручалися, але ретельно фільмували всі події на відео. Протест викликало рішення сільради, яка підтримала приєднання Красилівки до Великої Димерки, хоча напередодні 419 із 600 учасників зборів жителів сели проголосували проти цього. Люди вимагають добровільного, а не примусового об'єднання. Велику Димерку не хочуть, бо, кажуть, на неї вже "навішали" дотаційних сіл, які тепер начебто хочуть "витягувати" за рахунок більш розвинених, як Красилівка.

ВідеоЖителі села Красилівка виступають проти об'єднання їхнього села з іншим всупереч людській волі

Натомість депутати поставили рішення зборів селян під сумнів. Голова села Раїса Нагібіна вважає, що суперечку тепер має вирішити суд. Облдержадміністрація про ситуацію в курсі, але конфлікт селян і депутатів не коментує.

Цей приклад не є унікальним у процесі децентралізації та укрупнення місцевих територіальних громад. Експерти вважають це сигналом для влади. "Має уряд втрутитися і подивитися, чому громада проти, чи це об'єктивні моменти, чи підлягають вони коригуванню. Я вважаю, думка громади має бути врахованою", - переконаний заступник голови правління Центру політико-правових реформ Віктор Тимощук.

Кореспондент ТСН Валентина Доброта

Залиште свій коментар

Вибір редакції