Під Києвом збудували "SOS – Дитяче містечко" для сиріт

У країні дитинства спеціально навчені жінки працюють мамами для дітей-сиріт. Для таких родин тут і побудовані красиві котеджі.

Країну дитинства збудували під Києвом. Це перше в Україні SOS-містечко для знедолених дітей. Чекати даху над головою їм довелося довго (дякувати чиновникам).

Броварчани цей район прозвали... український Беверлі-Хіллз. Його ще недобудували, а чутки - уже ширилися по всьому місту. Ще б пак, котеджі для дітей-сиріт - майже такі ж, як за сусіднім парканом садиби скоробагатьків.

Площа складає три гектари землі. І на ній розташовані шістнадцять будов. З них тринадцять це будиночки, які тут називають сімейними будиночками.

Більше сорока років тому безбатченко з Австрії придумав збудувати для сиріт окреме містечко. З абревіатурою SOS - врятуйте наші душі. Відтоді проект діє у ста тридцяти країнах. Біля Києва - перше SOS-містечко мало з'явитися 2006-го. Справа загальмувала - благодійні організації не могли збагнути, чому за добрі справи держава вимагає платити податки.

Директор проекту "SOS - Дитяче Містечко" дивується : "Дев’яносто тисяч євро. Такого податку немає ніде в світі. Тому наші міжнародні спонсори вагалися чи взагалі варто продовжувати цей проект".

Коли політики зробили виняток для містечка сиріт, проект уже був у патовій ситуації. Тепер це позаду - і у кожен з тринадцяти котеджів готується переїхати родина з п'ятьма-шістьма знедоленими дітьми.

Зінаїда Заручинська, так звана SOS-мама, - із п'ятьма дітьми-сиротами, зараз ще винаймає квартиру. На перший погляд - у неї звичайна багатодітна родина.

Різниця у тому, що жінка - отримує зарплатню за свою роботу. Тобто - простіше кажучи - працює мамою. Хоча навіть вимовляти таке забороняє.

Щоб стати такою SOS-мамою, треба пройти професійну підготовку. Сьогодні під егідою проекту виховується вже чотири десятки дітей. За кілька місяців буде вдвічі більше. Як кажуть автори ідеї - це не так багато, з одного боку. А з іншого - це вісімдесят дітей, яким подарували не тільки дах над головою, а й майже повноцінну родину.

Сьогодні у SOS-містечку - готуються до урочистого відкриття - чекають і міжнародних спонсорів, які виділили гроші на його будівництво. А от потім - почнеться найскладніший етап. Адже далі SOS -містечко має самотужки шукати фінансування. А це - як поза камерою зізнаються активісти організації - у країні, де кількість престижних автівок і заміських палаців б'є рекорди, виявляється справою нелегкою.

Детальніше про країну дитинства для сиріт - у сюжеті ТСН.

Читайте також:

В Києві відкрили Всеукраїнський форум усиновлювачів (відео)

У Закарпатті зростає кількість дітей-сиріт

(Не)потрібні діти України

За всиновлену дитину будуть платити, як за власну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: