Під Кропивницьким крадії вкотре "розворушили" радіоактивний могильник

Про копачів, які два дні полювали на радіоактивний метал, спецінспекцію мерії Кропивницького повідомили небайдужі. 

Шукачі дармового брухту розкопали радіоактивний могильник поблизу Кропивницького.

Чоловіків спіймали, йдеться у сюжеті ТСН.16.45.

Повідомляється, що це вже другий випадок за останні місяці, коли опромінені цезієм металеві контейнери викопали із землі і заражений брухт здали в пункти.

Про копачів, які два дні полювали на радіоактивний метал, спецінспекцію мерії Кропивницького повідомили небайдужі. Чиновники заскочили шукачів брухту на полігоні і вирішили з ними поговорити. 

Копачі прийшли за фрагментами металевих контейнерів, які раніше викопали із землі. Цей могильник з"явився під Кропивницьким після техногенної аварії на одному з підприємств два десятки років тому.

Обладнаненя та землю, заражені Цезієм – 137 - закопали в землю в металевих контейнерах. Відтоді це місце всі оминали стороною. Дармове залізо привабило мисливців за брухтом. Цього літа невідомі екскаватором витягли контейнери із землі. Опромінений брухт зловмисники вивезли на пункти прийому сировини.

Тоді ці незаконні роботи зупинили, відкопане - загорнули. А територію могильника позначили табличками "радіаційна небезпека". Поліція відкрила кримінальне провадження. Але небезпечний полігон - знову копають. Ця група шукачів, кажуть свідки, вже встигла вивезти з могильника чимало брухту.

Є інформація, що вони вже звідси кілька ходок зробили з вивезення металу і здали його на пункти металоприймання.  

Поліція відкрила ще одне провадження. На чоловіків склали протокол і відпустили, їм загрожує штраф. Та як завадити черговим мародерам відкопувати радіоактивний метал - поліція і чиновники не знають. Єдиний вихід, кажуть в мерії, - перезахоронення контейнерів.

Та коли знайдуть фінансування - наразі прогнозувати не беруться. Тим часом небезпечний могильник від шукачів брухту - охороняють лише таблички з пересторогою, на які відчайдухи  не реагують. 

ВідеоПід Кропивницьким невідомі розікрали звалище радіоактивних відходів

Залиште свій коментар