Під Верховною радою спалили Житловий кодекс

Понад 20 громадських організацій під стінами парламенту підписали Маніфест проти житлового рабства - проти ухвалення нового Житлового кодексу.

13 грудня біля Верховної ради представники громадських організацій провели символічне спалення проекту Житлового кодексу. Вишикувавшись у чергу, вони відправляли до імпровізованої пічки дрова у вигляді сторінок документу.

У такий спосіб учасники акції висловили протест проти намірів найближчим часом ухвалити проект Житлового кодексу в другому читанні, повідомили у русі добровольців "Простір свободи".

Під час акції був оприлюднений Маніфест проти житлового рабства, який уже підписали понад 20 громадських організацій. Збір підписів оголошено відкритим: вимогу до влади відмовитися від спроб "закріпачити мільйони українців і позбавити їх права розпоряджатися їхньою ж власністю" можуть підписати всі охочі.

"Житловий кодекс - незрівнянно небезпечніший за Податковий, Трудовий та інші кодекси, які поспіхом штампує нинішня влада. У разі його прийняття мільйони українців стануть безправними кріпаками й беззахисними боржниками у власних помешканнях. Проект Житлового кодексу передбачає, що кожен власник квартири зобов'язаний укласти угоду з управляючою компанією, яка викачуватиме з нього гроші", - йдеться у Маніфесті.

"Зробити нас безправними кріпаками на власній землі, у власних квартирах та будинках ми нікому не дозволимо", - підсумовують автори документи.

"Радянський Житловий Кодекс застарів і його треба скасувати. Але Україна чудово обійдеться без Житлового кодексу взагалі, як обходиться вся Європа. Потрібно внести зміни до Цивільного кодексу й кількох законів, які забезпечать нормальний ринок житлово-комунальних послуг, відповідальність надавачів цих послуг і можливість власників квартир самим вирішувати, як управляти своєю власністю", - заявив у виступі на акції співкоординатор Руху добровольців "Простір свободи" Роман Зінченко.

За його словами, "проект Житлового Кодексу не вирішує жодну з цих проблем, зате нав'язує всій країні житлове рабство, тому єдине місце, куди його можна відправити - це пічка".

Нагадаємо, Верховна рада відклала розгляд Житлового кодексу на 2011 рік. Скандальний проект містить чимало спірних положень, що обмежують права кожного громадянина. Зокрема документ передбачає можливість примусового відселення боржників, а також необмежені штрафи за прострочення оплати комунальних послуг. Виселяти без згоди зможуть і тих, хто не в силах своєчасно виплачувати банківський кредит за своє житло.

Також владі хочуть дозволити примусово виселяти мешканців з будинків, які підлягають реконструкції або йдуть під знос, без їхньої згоди.

Читайте також:

Квартири в Києві подешевшали удвічі

За комунальні борги українців штрафуватимуть і виселятимуть з квартир

Янукович визначив курс реформ на 2011 рік

Депутати обклали нерухомість податком

ВідеоПід Верховною радою збираються спалити Житловий кодекс

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: