Під Верховною радою збираються спалити Житловий кодекс

Громадські активісти планують акцію протесту під стінами парламенту: вони спалять Житловий кодекс та оприлюднять Маніфест.

У понеділок 13 грудня біля стін Верховної ради громадські активісти мають намір провести акцію протесту проти прийняття Житлового кодексу. Учасники мають намір спалити кодекс у печі.

Крім спалювання проекту Житлового кодексу, громадські активісти планують оприлюднити Маніфест проти Житлового кодексу і розповісти про всі загрози, які він представляє для інтересів власників житла.

В інтерв'ю Deutsche Welle активіст молодіжної організації "Демократичний Альянс" Андрій Сидоренко заявив, що найбільшою небезпекою нового кодексу є позбавлення власників квартир права обирати компанії, які будуть надавати їм комунальні послуги.

Написаний малозрозумілою громадянам бюрократичною мовою Житловий кодекс, за словами активіста, надає право призначати жителям будинків обслуговуючі компанії, яким для цього буде достатньо опублікувати список будинків у будь-якій газеті.

Відбір цих компаній, як повідомив Сидоренко, буде здійснюватися урядом за непрозорими критеріями. І все це створює у нього враження, що з українців готуються зробити "житлових рабів": "Це буде черговий корупційний механізм. Отримати ліцензію зможуть одиниці. Ринок буде закритий. Буде існувати певна кількість управлінських компаній, які будуть фактично володіти всім житлово-комунальним комплексом".

Сидоренко також сказав, що в столиці вже зафіксовані випадки, коли забудовники нав'язували покупцям квартир у нових будинках новостворені управлінські компанії, які збирали плату за комунальні послуги в кілька разів вище, ніж в середньому по Києву.

Активіст вважає, що Житловий кодекс слід взагалі скасувати. Зате, на його думку, варто удосконалити вже існуючі закони, які регулюють діяльність ЖЕКів і їхні стосунки з власниками житла.

Нагадаємо, проект Житлового кодексу до кінця 2010 року у Верховній раді розглядатися не буде.

Читайте також:

Рада відклала розгляд Житлового кодексу на 2011 рік

За комунальні борги українців штрафуватимуть

Новий Житловий кодекс: українців примусово виселятимуть з квартир

ВідеоПід Верховною радою збираються спалити Житловий кодекс

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: