Під виглядом "братнього" народу привозили ФСБівців: Лапутіна заявила, що Росія ще до 2014-го підривала можливості СБУ

Дата публікації
Перегляди
1871
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Під виглядом "братнього" народу привозили ФСБівців: Лапутіна заявила, що Росія ще до 2014-го підривала можливості СБУ

Фото: mrpl.city / Фото: Український мілітарний портал

Після підписання "Харківських угод" відбулося скорочення підрозділів у структурі української контррозвідки, яка протидіяла розвідувально-підривній діяльності РФ.

Російські спецслужби задовго до окупації Криму 2014 року підривали можливості Служби безпеки України. Особливо активізувалася ця робота після 2008 року, одночасно з російсько-грузинською війною. 

Про це в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".заявила міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна, яка від 1994 року проходила службу в антитерористичному центрі "Альфа".

За її словами, під час подій у Грузії досить сильно була помітна активізація роботи російських спецслужб не просто щодо України, а проти України. Ще тоді контррозвідка СБУ показала керівництву країни, що російські спецслужби вдаються до спроб з дестабілізації ситуації в Криму.

Лапутіна також пригадала підписання "Харківських угод" 2010 року:

"Однією з негласних умов "Харківських угод" було скорочення підрозділів у структурі української контррозвідки, які протидіяли розвідувально-підривній діяльності спецслужб РФ проти України, а також звільнення їхніх керівників, переведення особового складу на посади, де вони не мали б можливості ухвалювати ті чи інші рішення".

Міністерка також зазначила, що люди, які обіймали керівні посади, "почали привозити до нас під егідою співпраці з "братніми" російськими спецслужбами на наради і в інструкторські підрозділи, відповідно, на полігони співробітників ФСБ". Серед них був і відомий співробітник російських спецслужб Ігор Єгоров, який проходить у справі генерала СБУ Валерія Шайтанова.

"Я неодноразово заявляла керівництву спецпідрозділу, що цього не можна робити. До того ж така міжнародна співпраця будь-якої спецслужби регулюється певними процедурами. Оминаючи всі ці процедури, окремі керівники в СБУ лобіювали прихід російських спецслужб", - зазначила Лапутіна.

Нагадаємо, 14 квітня, у Харківській області Служба безпеки розпочала антитерористичні навчання. Тренування триватимуть до кінця травня на всій території Харківщини. Особливу увагу учасники звертатимуть на прикордонні райони.

Міністром у справах ветеранів стала Юлія Лапутіна – генерал-майорка Служби безпеки України

Міністром у справах ветеранів стала Юлія Лапутіна – генерал-майорка Служби безпеки України

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1871
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація