Під загрозою зникнення: Україна може вимерти всього лише за півтора століття

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За роки незалежності населення України стало менше на 10 мільйонів.

В Україні кількість померлих значно переважає кількість новонароджених, а за рік зникає стільки, скільки мешкає в Хмельницькому, Сумах чи Чернівцях.

В чому справа та куди зникають українці, йдеться у спецпроекті ТСН.

Зараз населення України, за офіційними даними, складає 42 мільйони. Але скільки нас насправді - сказати складно. Перепису не було уже 18 років.

“Ти не один! Нас – 52 мільйони". Таку соціальну рекламу на "1+1" запустили 25 років тому. Відтоді населення зменшилося на 10 мільйонів. Це - як ціла Греція, Швеція чи Португалія. Це в два з половиною рази більше, ніж під час голодомору. Це навіть більше, ніж загинуло в Другій світовій війні.

На сотню народжених – 140 померлих. Щодня з життя йде півтори тисячі людей. А за рік зникає стільки, скільки мешкає в Хмельницькому, Сумах чи Чернівцях. Дві третини з них – полишає цей світ через інфаркт. Понад дві сотні осіб забирає рак. 13 - гине в ДТП. 18 - самі вкорочують собі віку. До цієї і так сумної статистики додалися жертви війни. На Сході щодня в середньому гине три українські воїни. Кожен шостий йде з життя в працездатному віці.

Тривалість життя, порівняно з 1990-ми роками, збільшилася всього лише на два роки. Чоловіки в середньому доживають до 62, жінки до 74, а це на 20 років менше, ніж у Європі.

На кількість прожитих років впливає ще й економічна ситуація. В середині 2000-х вона була стабільна і позитивна – тож тривалість життя зростала. Це перервалось 2008-го, під час всесвітньої економічної кризи. Україна почала оговтуватися до 2013 року, але напередодні Революції гідності знову рівень життя почав падати. Так триває й донині.

42 мільйони – це офіційна цифра. За оцінками демографів і соціологів, українців іще менше, близько 35 мільйонів. Але перепис населення відбудеться лише після 2020 року.

Причини демографічної прірви – в поганій екології та низькому рівні життя. Вирубки лісів, пожежі, шкідливі викиди, куріння, недбале ставлення до власного здоров’я, низькі статки – ось що призводить до старіння та вимирання нації. Україна - перша країна в світі, яка стоїть перед загрозою повного вимирання. Якщо так продовжуватиметься і далі, то за 30 років буде уже 25 мільйонів, а повністю Україна може вимерти всього лише за півтора століття.

Ольга Василевська

ВідеоУкраїна в цифрах: за 27 років незалежності українців поменшало на 10 мільйонів

Нині нас - 42 мільйони. Це офіційні цифри. Але скільки нас насправді, сказати складно. Перепису населення не було вже 18 років. ТСН відзняла надзвичайний спецпроект, у якому не тільки порахувала, скільки людей зараз населяють Україну, а й куди зникають люди. 

Україна в цифрах: за 27 років незалежності українців поменшало на 10 мільйонів

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції