Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Під Житомиром відкрили притулок для ведмедів, яких врятували від знущань

Тварини жили на вантажівці та їх возили Україною.

Під Житомиром розташований унікальний притулок, де тварини отримують другий шанс на життя. Раніше ведмеді були розвагою у ресторанах, виступали у цирку, на них тренували собак. Кажуть, їх тримали у клітках та поїли алкоголем, йдеться у сюжеті "Сніданку з 1+1".

Ведмедицю Олю осліпили працівники цирку, щоб вона не боялася виступати у світлі софітів. Вона й інша ведмедиця Юля - найстарші мешканці притулку, але за розміром - найменші через те, що росли у тісних клітках і недоїдали.

"Метр на метр кліточка була. Вони жили просто на вантажівці і їх возили Україною. Зуби були у жахливому стані. У Юлі і Олі також печінка в поганому стані, бо їх поїли алкоголем", - розповів Олександр Леонов, завідувач господарства  притулку для ведмедів "Біла скеля". Він працює тут шість років, від моменту відкриття притулку.

За його словами, звірі потрапляють сюди згідно з рішенням суду. Ведмедицю Машу забрали з мисливського господарства. Там на неї цькували собак. А Михася визволили з ресторану, де його тримали на розвагу гостям.

У "Білій скелі" ведмедів намагаються наблизити до природніх умов: у їхніх просторих вольєрах є ставки і справжні барлоги.

Улітку вдень кожен ведмідь з’їдає до 7 кг їжі. В раціоні клишоногих овочі, фрукти, риба і мед. А ще працівники притулку на території вольєру роблять схованки з харчами, щоб ведмеді самостійно шукали їжу. Так звірям хочуть підняти самооцінку, каже Олександр. Коли звикли до нового місця - почали показувати характер.

"Ми намагаємося показати людям в яких умовах мають жити ведмеді, щоб зрозуміли що це не домашня тварина", - сказав Олександр.

Ведмежий притулок живе за рахунок пожертв небайдужих і допомоги благодійних фондів. Переважно закордонних. Навіть ветеринари сюди приїжджають з Австрії та Німеччини. Благодійники кажуть, підтримуватимуть притулок і у майбутньому.

ВідеоПоблизу Житомира відкрили притулок для ведмедів, яких врятували від знущань

Раніше ведмеді були розвагою у ресторанах, виступали у цирку, на них тренували собак. Їх тримали у тісних клітках, поїли навіть алкоголем. Тепер у притулку в просторих вольєрах тварини отримали другий шанс на життя.

Поблизу Житомира відкрили притулок для ведмедів, яких врятували від знущань

Залиште свій коментар

Вибір редакції