"Підігравати терористам – підігравати тероризму": нардепи розкритикували скандальні інтерв'ю Гордона

"Підігравати терористам – підігравати тероризму": нардепи розкритикували скандальні інтерв'ю Гордона

Фото: фото: Наталя Нагорна

Це перша тема для обговорень у перший посткарантинний день у парламенті.

Інтерв'ю з людьми, причетними до вбивств і катувань українців, а також до окупації територій України, подивилися і у Верховній Раді. Депутати вимагають офіційних пояснень від СБУ. Щоправда, у правдивість, а головне - дієвість "спецзавдання" для Гордона - не вірять.

Про те, як реагують депутати – в минулому журналісти, в сюжеті ТСН.19:30.

Скандальне інтерв'ю українського журналіста Гордона із Гіркіним, так само як і попередня його розмова із Поклонською, - це журналістика чи щось інше? Це перша тема для обговорень у перший посткарантинний день у парламенті.

"Бачила інтерв'ю з терористами "Алькаїди" американських журналістів, бачила, коли потрапляли журналісти в логово терористів і вважали це своїм обов'язком, і я бачила, наприклад з Чикатіло. Я залишаю за журналістами право і за журналістською спільнотою вирішувати", – вважає нардепка з фракції "Слуга народу" Ірина Верещук.

Тероризм у прямому ефірі вперше світ побачив 11 вересня 2011 року. Медіа в усьому світі переривали ефіри для прямої трансляції атак на башти-близнюки в Нью-Йорку. Шок, жах, паніка - це саме те, на що розраховують терористи. І тоді вони отримали максимально бажаний ефект. Адже і не показувати це було неможливо. Справа 11 вересня багато чого навчила журналістів, - говорить депутатка від "Європейської солідарності" Вікторія Сюмар. 

"Разом із багатьма психологами, дужа багатьма експертами виробили наступні правила - тероризм завжди харчується загальним страхом. Тероризм робить ставку на публічність. І якщо журналісти будуть підігравати терористам у цій справі, то насправді вони будуть підігравати і міжнародному тероризму як такому", – вважає вона.

"Добрий вечір" особам, які і самі не заперечують причетності до розпалювання війни та окупації українських територій. А у випадку із Гіркіним - ще й вбивства майже трьох сотень людей із малайзійського "Боїнга" МН17, докази зібрані міжнародною слідчою групою, вже у суді Гааги. Навіть найжорсткіше інтерв'ю із ними не має права на існування, - переконаний багаторічний оглядач "Дзеркала тижня" і лідер фракції "Голос" Сергій Рахманін.

"Чи можна робити інтерв'ю з людожером, щоб пропагувати, як погано бути людожером? Напевно, хтось скаже, що можна, а я вважаю, що ні. Тому що сам факт появи людожера і тиражування висловів людожера, він робить людожеру рекламу", – каже він.

Але це питання лежить у площині моралі та етики. Регулювання його у рамках закону - річ вкрай тонка. Подібна спроба в Україні викликала бурхливу реакцію про спробу цензури. Тим часом у країнах із більшою довірою до інститутів влади, прецеденти є. 

Як депутати відреагували на скандальне інтерв'ю Гордона з Гіркіним

Як депутати відреагували на скандальне інтерв'ю Гордона з Гіркіним

"Наприклад, минулого тижня у Франції ухвалили закон, правляча партія його ініціювала, щодо заборони мови ненависті, тероризму і такого іншого, де не лише пропонуються величезні штрафи за такого роду контент, але і негайне його вилучення протягом години з міжнародних платформ таких як YouTube, Facebook і таке інше", – коментує депутат від "Слуги народу" Олександр Ткаченко.

Депутати попросили СБУ відповісти, чи давала вона якесь завдання Гордону. Втім, запитання радше формальне. Адже журналіст і співробітник спецслужби - це зовсім різні професії.

Повʼязані теми:

Наступна публікація