Підкиївська археологія

На південь від Києва, між лісами та озерами під прахом століть зачаїлися скіфські та давньоруські поселення.

На південь від Києва, між лісами та озерами під прахом століть зачаїлися скіфські та давньоруські поселення. Археологи давно підозрювали, що в цих краях багато таємниць, однак програму розкопок створили лише нещодавно. З першими лопатами землі на світ показалися важливі знахідки.

Печера
Неподалік Києва знайдено старовинні поселення
Знахідки дозволили шукачам заповнити таємничу прогалину - детально з'ясувати, як жили прості селяни на цих землях у 12 столітті. Життя смерда залишалося невідомим, на відміну від життя князя та його дружини, боярина та челяді, єпископа та причту.

Пращури вміли постояти за себе. Городища та села захищала велика система оборони, до якої входили штучно насипані Змієві вали. Воєнні навички підтверджують і знайдені елементи зброї та бойового спорядження.

Післямонгольский період дуже довго вважався дослідниками ледь не повним занепадом економічного, соціально-політичного та культурного життя на Середньому Подніпров'ї. Унікальні знахідки українських вчених на розкопках давніх поселень під Києвом спростовують цю наукову тезу і демонструють, що давньоруські міста прекрасно жили і розвивалися і у 13-ому і у 15-ому столітті.

Це не були ті нещасні люди, для яких було проблемою те, що називається хліб насущний, тобто рівень розвитку і життєва модель була такою, що вони дозволяли собі носити коштовні речі, дозволяли захищатись при допомозі якісної зброї, а не якоїсь палиці.

Унікальні археологічні території експедиція розвідує переважно за допомогою приватних спонсорів. Від держави просять лише розуміння важливості збереження і захисту цих пам'яток. Це особливо актуально нині, коли землі під Києвом дорожчають щогодини, а щохвилини розпродуються під забудову.

Поруч із розкопами фахівці вже починають створювати натуральну модель давньоруського села. Хати, пасіка, кузня - охочі за мить потраплятимуть до майже тисячолітнього минулого.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: