Підозрювані у вбивстві Шеремета фігурували у справі про замах на бізнесмена на Івано-Франківщині

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Слідство виявило, що вибухові пристрої в обох випадках були майже ідентичними.

Підозрювані у вбивстві журналіста Павла Шеремета, якого підірвали у центрі Києва, могли бути причетними до невдалої спроби замаху на бізнесмена у Косові влітку 2018 року.

Про це заявив заступник глави Національної поліції – начальник кримінальної поліції Євген Коваль під час брифінгу.

"Під час злочину, за висновками експертиз, було використано саморобний вибуховий пристрій, майже ідентичний тому, який підірвав машину з Шереметом. Вся конструкція саморобної вибухівки, зокрема, спосіб кріплення за допомогою неодимових магнітів, була абсолютно подібною", - розповів він.

За словами Коваля, під час кріплення вибухівки зловмисники не врахували, що зовнішній бік дна автомобіля їхньої жертви захищений спеціальним полімером, тому пристрій міцно не закріпився і від власної ваги впав, завдяки чому замах став невдалим.

"Було встановлено автомобіль, який використовувався під час закладання нездетонованої вибухівки під машину громадянина Ч. А також особу, яка орендувала автомобіль, підвозила закладника на місце злочину. Так у поле зору потрапив громадянин В. "Пістолет". Як підозрюваних у вчиненні цього замаху було встановлено сімейне подружжя Владислава Грищенка "Буча" та Інна Грищенко "Пума". Саме "Пістолет" возив Грищенка з Києва у Косів. Молекулярними експертизами було виявлено сліди ДНК цих осіб на вибуховому пристрої", - додав заступник глави Нацполіції.

Окремо Коваль зазначив, що Владислав Грищенко був першим, кого затримала поліція. 

"Слідчо-оперативна група зафіксувала, що під час обшуку та затримання Грищенка на його власному автомобілі приїхав невідомий чоловік, який виявився громадянином К. "Електрик", що фігурував у справі про підрив електроопор у Херсоні. Стало зрозуміло, що між цими групами є спільне. Ми почали вивчати всі обставини і всі життєві шляхи і минуле цієї групи", - розповів він, зауваживши, що також у фігурантів були виявлені спільні фотографії у соцмережах.

Нагадаємо, 12 грудня Нацполіція затримала фігурантів вбивства журналіста Шеремета. Підозрюваних шукали понад 2,5 року. Нині їм оголошують підозру.

Павло Шеремет був убитий в центрі Києва три роки тому - 20 липня 2016 року. Поки злочин залишається нерозкритим. Журналіста поховали в Мінську. За даними слідчих, зловмисники закріпили вибухівку на дні авто, за кермом якого був Шеремет. Також було повідомлено про те, що для вбивства відомого білоруського журналіста зловмисники використовували елементи протипіхотної міни МОН-50

Під час розслідування з'ясувалося, що в ніч перед вбивством журналіста Павла Шеремета біля його будинку був помічений колишній співробітник СБУ. Його зафіксували камери відеоспостереження. Він був присутній біля будинку Шеремета принаймні кілька годин - і саме в цю ніч під машину журналіста заклали вибухівку. Журналісти з'ясували, що чоловіка звати Ігор Устименко. 

Національна поліція від 24 липня 2017 року засекретила всі ухвали судів щодо справи про вбивство журналіста Павла Шеремета із міркувань безпеки. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції