Підозрюваний у хабарництві нардеп Юрченко заявив, що заставу за нього внесли "небайдужі до екології люди"

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Підозрюваний у хабарництві нардеп Юрченко заявив, що заставу за нього внесли "небайдужі до екології люди"

УНІАН

Він заперечив інформацію в ЗМІ про те, що заставу за нього міг внести народний депутат Андрій Холодов.

Виключений із фракції "Слуга народу" народний депутат Олександр Юрченко, якого підозрюють у хабарництві, заявив, що не планує складати мандат та повідомив, хто вніс за нього понад три мільйони застави.

Про це він сказав у коментарі Радіо Свобода 29 вересня біля будівлі Верховної Ради в Києві.

На запитання про те, чи планує він складати мандат, депутат відповів: "Ні в якому разі, мене обрали люди, дали мені обов’язки, я маю ці обов’язки виконувати. І тим більше, ви бачите, що моя діяльність, мабуть, комусь заважає, і ми будемо далі боротися".

Юрченко повідомив, що заставу за нього внесли "люди, які є небайдужими до ситуації з екологією на Київщині, переймаються проблемами полігонів". Він заперечив інформацію в ЗМІ про те, що заставу за нього міг внести народний депутат із фракції "Слуга народу" Андрій Холодов.

Коментуючи інформацію про те, що 2009 року він начебто вкрав із магазину кілька пляшок пива, Юрченко сказав, що це фейк.

"Це один із тих фейків, які зараз на мене впали, я найближчим часом це спростую так, щоб всім було зрозуміло, що ця інформація є недійсною", – додав він.

Нагадаємо:

  • НАБУ  затримало помічника парламентаря Олександра Юрченка через хабар. Він отримав 13 тисяч доларів із домовлених 200 тисяч за законопроєкт, пов’язаний із побутовими відходами. Згодом Бюро оприлюднило відеоматеріали, де Юрченко у завуальованій формі просив надати йому 13 тисяч доларів за сприяння у внесення змін до законодавства і скерувало до генпрокурора проєкт повідомлення про підозру чинному народному обранцю.
  • Генпрокурорка Ірина Венедіктова заявила, що доказів хабарництва нардепа у тих матеріалах, які їй передали з НАБУ, не побачила, тому оголошення нардепу про підозру не буде. Згодом, 17 вересня, Венедіктова все ж підписала підозру Юрченку.
  • 17 вересня Юрченко написав заяву про вихід з фракції і партії "Слуга народу". Своєю чергою, у Верховній Раді офіційно заявили про виключення Юрченка з лав "слуг".
  • Помічник нардепа Іван Фіщенко, якого взяли під арешт за підозрою у пособництві в отриманні хабаря, вніз заставу у 1,5 млн грн і вийшов із СІЗО. 
  • Вищий антикорупційний суд 21 вересня відправив Юрченка в СІЗО до 9 листопада з альтернативою застави розміром у понад 3 мільйони гривень. 
  • 24 вересня стало відомо, що за Юрченка внесли заставу.
  • 28 серпня народний депутат Олександр Юрченко, якого НАБУ і САП підозрюють у хабарництві, записав відеозвернення до українців. Він запевняє, що не вчиняв жодного злочину, і звинуватив працівників Національного антикорупційного бюро в численних порушеннях під час слідства. 

Ціна свободи: за Юрченка внесли заставу в розмірі трьох мільйонів гривень

Ціна свободи: за Юрченка внесли заставу в розмірі трьох мільйонів гривень
Наступна публікація