Підозрюваному у держзраді полковнику Без'язикову подовжили утримання у СІЗО

Суд відхилив клопотання адвокатів офіцера щодо призначення застави або домашнього арешту.

Підозрюваного у державній зраді полковника Збройних сил Івана Без'язикова залишили під арештом у Лук'янівському СІЗО ще на 2 місяці.

Відповідне рішення напередодні, 15 вересня, ухвалив Шевченківський районний суд Києва, повідомляє "5 канал".

Як зазначається, судді відхилили клопотання адвокатів, які просили для свого підзахисного заставу або домашній арешт. Крім цього, судді не задовольнили ще декілька клопотань. Зокрема, захисники наполягали на відводі прокурора Олега Пересади, який, на їхню думку, був причетний до викрадення з лікарні і насильницького утримування Без'язикова в ніч проти 14 грудня минулого року, коли полковнику обирали запобіжний захід. Тоді через погане самопочуття підсудного "швидкою допомогою" доставили в лікарню, а потім відпустили.

ВідеоЛюди у формі СБУ вивезли Без'язикова з лікарні

Своєю чергою Пересада вважає заявлений відвід безглуздим, оскільки немає вироку суду, що встановлює факт вчинення злочину щодо Без'язикова з його боку або з боку співробітників СБУ.

Нагадаємо, Іван Без'язиков – кадровий офіцер Збройних сил України, керівник розвідки колишнього восьмого армійського корпусу ЗСУ, розформованого у березні 2015 року. За словами дружини Без'язикова Маргарити Кушнірової, її чоловік був полонений 16 серпня 2014 року.

5 липня 2016 року ввечері Без'язиков був звільнений із полону бойовиків. У грудні 2016-го Служба безпеки України затримала Івана Без'язикова за підозрою у співпраці зі спецслужбами Російської Федерації. 

Дружина Івана Без'язикова заявила, що опубліковані СБУ записи телефонних розмов полковника та самої Маргарити з бойовиками "ДНР" "змонтовані". Вона додала, що на багатьох записах телефонних розмов Іван Без'язиков не впізнає свого голосу.

Захисники Без'язикова вважають, що СБУ та Генпрокуратура намагаються "очорнити" його, щоб у подальшому "повісити" на полковника ЗСУ "Степанівську та "Іловайську трагедії".

Залиште свій коментар