Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У профільному міністерстві назвали причини звільнення очільника "Енергоатому"

Однією з причин звільнення Недашковського є неефективний менджмент.

Причиною звільнення керівника "Енергоатому" Юрія Недашковського є неефективний менеджмент та невиконання фінпланів. Його також підозрюють в розкраданні державних коштів та укладенні невигідних підприємству договорів під час закупівель.

Про це повідомили в пресслужбі Міністерстві енергетики та захисту довкілля.

У відомстві вказують, що від 2014 року, коли Недашковський очолив компанію, кількість порушень в роботі атомних станцій суттєво зросла. Зокрема, було зафіксовано дві "аномальних ситуації, що виходять за межі допустимого в експлуатації" на четвертому і першому енергоблоках Запорізької АЕС - порушення першого рівня за міжнародною шкалою INES.

Крім того, через укладання договорів з постачальниками, які мають негативні репутаційні ризики, було придбано велику партію неякісної і бракованої техніки. Яка, мовляв, навіть стала причиною пожежі на Рівненьскій АЕС.

"Були і численні поставки іноземними посередниками - обладнання українського виробництва. Не підтверджено виконання окремих послуг. Суттєві завищення у вартості однотипних товарів для різних АЕС", - додають у відомстві.

Недашковского також підозрюють в розкраданні держкоштів. Зокрема, під час його головування було відкрито кримінальне провадження щодо двох працівників "Енергоатому" за підозрою в розтраті 6,4 мільйонів євро. 

Серед інших причин звільнення зазначені перевищення запланованих урядом показників витрат на виплату кредитів, невиконання умов кредитних договорів з Європейським банком реконструкції та розвитку і "Євроатомом" (70% всіх довгострокових зобов'язань), збільшення валютних ризиків. У пресслужбі додали, що через недотримання графіків ремонту енергоблоків АЕС зросла вартість витрат і недовиробіток електроенергії.

В Мінекоенерго підсумували, що звільнення Недашковського не вплине на роботу АЕС України, усі вони працюватимуть в штатному режимі. Конкурс на посаду президента НАЕК "Енергоатом" оголосять найближчим часом.

Нагадаємо, 27 листопада голову державної компанії  "Енергоатом" Юрія Недашковського було звільнено з посади. Відповідне рішення ухвалив уряд під час засідання.

Вибір редакції