Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Підтоплені будинки, розмиті дороги, відсутність водопостачання: у Чернівцях підрахували попередні збитки руйнівних паводків

Підтоплені будинки, розмиті дороги, відсутність водопостачання: у Чернівцях підрахували попередні збитки руйнівних паводків

Збитки від паводку в Чернівцях перевищують можливості резервного фонду.

Паводок у Чернівцях, у результаті якого затопило ринки, дороги, приватні помешкання буковинців, не працює насосна станція, завдав збитків щонайменше на 8 мільйонів гривень. Ситуацію у місті класифікували, як надзвичайну ситуацію природного характеру місцевого рівня.

Про це інформують у пресслужбі міськради Чернівців.

"За попередніми розрахунками, станом на ранок 25 червня завдані збитки вже перевищують 7,5 млн. грн. Робота з підрахунку збитків продовжується. За попередніми оцінками, нанесені збитки значно перевищують можливості резервного фонду міського бюджету", - кажуть у міськраді.

У міськраді констатують значні збитки у водопровідній насосній станції "Біла" у Кіцманському районі, яку підтопила вода. Через це подачу води у систему водопостачання Чернівців з Прутського водозабору зупинено.

У результаті повені та паводку в Чернівцях підтоплено:

  • частину "Калинівського ринку" та "Добробуту", 
  • будинки на 5 вулицях та одному провулку, 
  • розмито ділянки автомобільних доріг,
  • замулено частково місцеві річки,
  • замулено і частково пошкоджено водоперепускні, зливові та каналізаційні мережі.

Також на засіданні міської комісії з питань надзвичайних ситуацій доручили департаменту житлово-комунального господарства терміново створити групи для обстеження постраждалих помешкань та скласти акти про завдані мешканцям збитки. За результатами фахівці повинні подати документ із сумою і переліком невідкладних робіт з ліквідації наслідків.

Департамент праці та соціального захисту населення має опрацювати заявки містян, які постраждали у результаті повені, щоб вони отримали матеріальну допомогу.

Нагадаємо, уряд на засідання 25 червня ухвалив рішення про виділення із бюджету близько 700 млн гривень на допомогу західним областям, які постраждали від стихії, а також додатково будуть надані кошти Держлісагентству та Держводагентству.  

Як повідомлялося, мешканців Чернівецької області попередили про можливу евакуацію через очікувану повінь. Там прогнозують значне підвищення рівня води у річці Прут, що загрожує підтопленням будинків.

На заході країни велика вода дійшла до Тернопільської області. На межі з Прикарпаттям прорвало дамбу на Дністрі. Там евакуювали сотню людей, і готують до можливого відселення жителів ще двох сіл. 

Відео Західна Україна тоне: одразу декілька областей потерпають від потужних паводків

Через погіршення погодних умов в останні дні затопило Івано-Франківську, Чернівецьку та Львівську області. Ситуацію ускладнює те, що на найближчі дні в регіоні знову прогнозують сильні зливи і нову хвилю паводку. Пік негоди очікується вже сьогодні. Деталі дивіться у нашому матеріалі. 

Західна Україна тоне: одразу декілька областей потерпають від потужних паводків

Залиште свій коментар

Вибір редакції