Підвищення тарифів на передачу та диспетчеризацію електроенергії – це недоречний крок, який вдарить по підприємцях – Забловський 

Підвищення тарифів на передачу та диспетчеризацію електроенергії – це недоречний крок, який вдарить по підприємцях – Забловський 

Фото: torange.biz

Український бізнес наразі перебуває у стані невизначеності і намагається адаптуватися до нових умов.

У таких умовах підвищення тарифу на передачу та диспетчеризацію електроенергії, яке запланувало НКРЕКУ, збільшить кількість підприємств, які змушені будуть призупинити роботу. Крім того, це прискорить споживчу та промислову інфляцію в Україні.

Про це заявив Керівник Секретаріату Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України Андрій Забловський.

"Підвищення тарифів не тільки на електроенергію, а й на послуги інших природних монополій, є недоречними в умовах турбулентності, яку зараз переживає економіка України. Особливо таке підвищення вдарить по підприємствах, які є енергоємними – адже вони не мають зараз достатньої кількості енергії для роботи через блекаути та відключення. Вони змушені простоювати або скорочувати виробництво", — підкреслив Забловський. 

Він наголосив: підвищувати тарифи наразі недоречно через те, що зараз – найбільш турбулентний період із всіх. Тож доцільно було б відійти від спроб будь-якого підвищення принаймні на зимовий період. 

"Зараз період загальної невизначеності для бізнесу, і заважати йому адаптуватися до нових умов роботи - недоцільно. Тим більше, що ми маємо допомогу від наших міжнародних партнерів, у тому числі фінансову – за таких умов можна знайти резерви, щоб зараз не робити такі кроки, а відстрочити це рішення хоча б на період війни. Це допоможе бізнесу не просто вижити, а й зберегти економічний, науково-технологічний потенціал, який вони мають, щоб примножити його після війни", — наголосив Забловський.  

Експерт зазначив, що підвищення тарифів буде сприяти значному прискоренню промислової та споживчої інфляції, адже електроенергія займає значну частку у собівартості будь-якого товару чи послуги. 

"Зараз не можна вчиняти таких радикальних кроків. Зараз головне завдання – не втручатися, а дати можливість бізнесу вижити і адаптуватися. Ми потребуємо суспільного договору, адже всі перебувають в одному човні, і мають чути один одного", — резюмував він. 

Як відомо, НКРЕКП погодила на 2023 рік підвищення тарифів на передачу електроенергії на +30% та диспетчеризацію – одразу на 116%. Бізнес-асоціації виступили проти цього рішення, адже воно сприятиме вимиванню понад 22 млрд грн коштів українців та бізнесу, які наразі потрібні для утримання сімей, продовження роботи підприємств та допомоги ЗСУ. 

У свою чергу економіст Андрій Новак заявив, що підвищення тарифів це помилковий крок, який завдасть удару по споживачах, спровокує зростання інфляціїї та матиме довгостроковий негативний ефект на всю економіку України.

Читайте також:

Віялові відключення: які помилки в електроспоживанні можуть зашкодити вашій техніці та оселі

Віялові відключення: які помилки в електроспоживанні можуть зашкодити вашій техніці та оселі

Повʼязані теми:

Наступна публікація