Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Підвішували за наручники та били годинами. Колишній політв'язень згадав про тортури у СІЗО Росії

У Львові відбулась акція на підтримку незаконно утримуваних в РФ.

Львівські студенти влаштували масштабну акцію солідарності із тими, кого російська влада незаконно утримує у своїх тюрмах, йдеться у сюжеті ТСН.16:45.

На площу Ринок вийшла тисяча студентів. Зібралося, аби висловити свою підтримку усім українцям, яких незаконно утримують в Росії, в окупованому Криму та непідконтрольним Україні Донецьку та Луганську.

Передовсім у студентів на вустах історія Павла Гриба. 19-річного хлопця спецслужби Росії схопили у білоруському Гомелі і вже майже місяць утримують у Краснодарському СІЗО. Батько Павла також сьогодні у Львові, поруч із учасниками ходи. Каже, лише позавчора до сина нарешті допустили дипломатів.

ВідеоУ Львові студенти влаштували акцію на підтримку в'язнів Кремля

"Зараз Павлу будуть говорити, що про нього забула українська влада, що його ніхто не знає, але йому адвокати передадуть, скільки студентів в його підтримку вийшло, це йому додасть багато моральних сил", - каже колишній в'язень Росії Юрій Яценко, який приєднався до акції.

Юрій Яценко тортури у російських СІЗО пережив сам.

"Підвішували за наручники і годинами били в пах, в живіт, душили, імітували розстріл", - пригадує Яценко.

У травні 14-го студента п'ятого курсу університету Франка арештували у Курську, начебто за диверсійну діяльність. Там в ізоляторі він пробув 368 днів. Каже, зміг вийти лише після того як сам себе скалічив.

"Я порізав собі вени, розпоров живіт. І саме це мене врятувало, оскільки після того про мене дізналась українська влада, я зміг дати повідомлення на волю і почалась активна правозахисна компанія в мою підтримку", - каже колишній політв'язень.

Молодіжна акція у Львові пройшла спокійно. Для безпеки студентів на час ходи солідарності раз по раз перекривали рух вулицями. У супроводі екіпажу патрульної поліції студенти з гаслами "Волю в'язням Кремля" пройшли середмістям Львова до приміщення Російського консульства.

На деревах біля дипуставнови вони причепили аркуші із прізвищами українських в'язнів у Росії. Кажуть, акції-нагадування будуть проводити і далі аж поки не вдасться звільнити усіх заручників агресора.

Кореспондент ТСН Наталка Волосацька

Залиште свій коментар

Вибір редакції