Пік коронавірусу в Україні: коли його очікувати і чи впорається з його хвилею медична система

Пік коронавірусу в Україні: коли його очікувати і чи впорається з його хвилею медична система

Фото: УНІАН

Експерти вважають, що якщо не ввести жорсткі карантинні заходи, медична система просто захлинеться від напливу хворих.

В Україні пік коронавірусу очікують уже в найближчі два тижні і до квітня. Медична система України навряд чи зможе впоратися з новою хвилею.

Такі прогнози зробив в інтерв'ю РБК-Україна керівник програм з охорони здоров'я ЮНІСЕФ в Україні Андрій Славуцький.

За його словами, зараз країна перебуває лише на початку підняття захворюваності, а епідемічна хвиля буде настільки потужною, що ніяка система, тим більше в Україні, впоратися з нею не зможе.

Андрій Славуцький говорить, що найближчими днями потрібно вводити більш жорсткий карантин, інакше вся система охорони здоров'я, яка і так вже тримається з останніх сил, просто захлинеться від напливу хворих.

"Найімовірніше, з цим епідемічним зростанням, якщо нічого не робити, піку ми досягнемо в січні-лютому. Потім захворюваність має піти на спад, сподіваємося, до березня-квітня. Але якщо будуть дуже ефективні протиепідемічні заходи, то цю хвилю можна збити вже в грудні", – сказав Славуцький.

В Україні розгул коронавірусу збігатиметься з епідемічним сезоном грипу та інших гострих респіраторних захворювань - від жовтня до квітня. За прогнозами експертів, вакцінація в Україні почнеться тільки з третього кварталу наступного року.

"Якщо вакцинації не буде, то, на жаль, колективного імунітету, на який багато хто спочатку покладався, не відбудеться. Як показують дослідження, у перехворілих COVID-19 антитіла зникають через 2-3 місяці. Тому людина може хворіти повторно скільки завгодно разів", – зазначив виданню лікар-епідеміолог, голова ГО "Інфекційний контроль в Україні" Андрій Александрін.

Нагадаємо, що експерти радять, якщо у вас у родині у когось діагностували коронавірус, на двохтижневу самоізоляцію повинні піти всі співмешканці хворого.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація