"Пік шахтарів України" з'явився на Тянь-Шані

У нинішню експедицію для підкорення безіменного піку Тянь-Шаню увійшли не тільки професійні альпіністи, але й працівники вугледобувної промисловості.

Група донецьких альпіністів, до складу якої входять і працівники вугільних підприємств, підкорила один із безіменних піків Тянь-Шаню і на правах першопідкорювачів дала йому ім`я "Пік шахтарів України".

Як повідомили у прес-службі Донецької обласної держадміністрації, 1 серпня о 9.00 надійшло повідомлення по супутниковому зв`язку про те, що донецькі альпіністи у складі експедиції під керівництвом майстра спорту міжнародного класу Сергія Ковальова 29 липня 2009 року першими здійснили сходженн на безіменну вершину заввишки 5 тис. 132 м у масиві льодовика Південний Інильчек. Відтепер ця вершина іменуватиметься "Піком шахтарів України", зазначили у прес-службі.

Як повідомлялося, це сходження – друге за час існування проекту "Вугілля Донбасу на вершинах світу". Так, 27 травня 2008 року донецькі альпіністи підкорили найвищу точку планети – гору Еверест, піднявши на неї вугілля, видобуте на шахтах Донбасу на глибині понад 1300 м.

У нинішню експедицію для підкорення безіменного піку Тянь-Шаню увійшли не тільки професійні альпіністи, але й працівники вугледобувної промисловості. Так, четверо з восьми спортсменів, які увійшли до основного складу, працюють на вугільних підприємствах Донбасу.

Повернутися до України альпіністи планують до святкування дня працівників вугільної галузі – Дня Шахтаря (відзначається в останню неділю серпня – Ред.), повідомили у прес-службі.

Читайте також:

Ющенко на Говерлі пообіцяв вдруге стати президентом

Ющенко підкорив Говерлу 35-ий раз

"Людина-павук" Ален Робер підкорив 46-поверховий готель

Донецькі залишать свій слід в Гімалаях

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: