Піку захворюваності на коронавірус 14 квітня не буде - Ляшко

Піку захворюваності на коронавірус 14 квітня не буде - Ляшко

Фото: Associated Press

Слід дотримуватися карантинних заходів.

Україна може оминути пік захворюваності на коронавірус за умови дотримання карантинних заходів - обіцяного 14 квітня піку не буде.

Про це в ефірі ток-шоу "Право на владу" заявив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко. 

Він нагадав, що до впровадження карантину пік очікували 14 квітня. "Зараз експерти і математичні моделювання показують, що 14 квітня піку в нас не буде", - каже Ляшко і додає: "Пік ми можемо пройти непоміченим для всієї системи охорони здоров'я, якщо всі запропоновані заходи будуть дотримуватися".

МОЗ порівнює розвиток і поширення захворюваності в країнах Європейського Союзу, каже головний санітарний лікар. "Україна найпізніше з усіх (європейських країн — Ред.) дійшла до першої тисячі хворих. Наші заходи показують, що у нас не така стрімка динаміка росту від тисячі до десяти тисяч", - зауважив чиновник.

За словами Ляшка, в країні достатньо тестів для діагностики коронавірус. "Ми розширили категорії тих, хто підлягає під критерії тестування. Ми тестуємо будь-яку пневмонію, з лихоманкою, кашлем, затрудненим диханням, чи є у них подорожі за межі країни. Нам треба збільшити кількість виявлених хворих на коронавірус”, - каже Віктор Ляшко.

Результати жорсткішого карантину будуть за сім-вісім днів — їх простежать за динамікою. "Приріст, який сьогодні є, у районі 10-15%. Збільшення кількості випадків щодоби — це прогнозований приріст", - пояснив Віктор Ляшко.

Коронавірус у Миколаївській області не знайшли, хоча шукали досить інтенсивно – Ляшко

Коронавірус у Миколаївській області не знайшли, хоча шукали досить інтенсивно – Ляшко

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація