Пільги на опалення і додатковий вихідний: що українцям принесе жовтень

Пільги на опалення і додатковий вихідний: що українцям принесе жовтень

Фото: pixabay.com

10 тисяч чоловіків готуються до призову

Цього жовтня для українців влада приготувала декілька нововведень, які стосуються фінансової сфери, а також додатковий вихідний і призов на строкову службу.

Підвищені пенсії.

З 1 жовтня має початися нарахування осучаснених підвищених пенсій і хоча депутати ще не прийняли в цілому закон про пенсійну реформу, запропоновану Кабміном і прийнятий в першому читанні 13 липня, втім , уряд говорить, що провести осучаснення пенсій з 1 жовтня можна заднім числом - після того, як Рада проголосує за реформу.

"Ми обіцяли, що з 1 жовтня пройде осучаснення пенсій. Якщо ВР навіть в середині жовтня це рішення прийме, ми проведемо осучаснення з 1 жовтня. У нас є всі необхідні технічні можливості, в пенсійний фонд навіть зробити перерахунок заднім числом, тому виконаємо і власні обіцянки, і рішення парламенту ", - заявив віце-прем'єр-міністр Павло Розенко.

Осучаснення повинно торкнутися 5,6 млн з 11,9 млн пенсіонерів: понад мільйон людей отримають надбавку більше 1000 грн, для двох мільйонів сума пенсії збільшиться в межах 500-1000 грн і ще близько 2,5 млн пенсіонерів отримають надбавку до 500 грн.

Підвищення пенсій із першого жовтня - під загрозою зриву

Підвищення пенсій із першого жовтня - під загрозою зриву

Разом з пенсіями можуть зрости й тарифи. В жовтні може подорожчати газ для населення щонайменше на 20%, прогнозують експерти. Наразі кубометр блакитного палива коштує 6,9 грн. Але, відповідно до постанови Кабміну, цей тариф повинен переглядатися двічі на рік. Водночас в уряді навперебій запевняють, що газ для населення цієї осені не дорожчатиме

Пільги на опалення.

Також відсьогодні починають діяти пільгові тарифи на електроенергію для будинків з електроопаленням - 90 копійок за кВт-годину.

Згідно з документами Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), пільговий тариф буде діяти виключно в опалювальний сезон - з жовтня по квітень включно.

Граничний обсяг спожитої електроенергії за цим тарифом становить 3 000 кВт на місяць. Всі електрику, використане понад цей ліміт, оплачується за стандартним тарифом - 168 коп. / КВт-год.

Зміни стосуються жителів приватних будинків з електричними котлами, а також квартир без газопостачання та центрального опалення, які, відповідно, обігріваються електроенергією.

Призов на строкову службу.

Згідно з рішенням Кабміну, в жовтні-листопаді 2017 року призову на строкову військову службу підлягають 10 460 осіб. Задля цього уряд виділив 34,4 млн грн.

На одного призовника держава розраховує витратити 3 293 гривні. З них 3 200 гривень отримає сам призовник, а ще 93 гривні підуть на підготовку і проведення призову на строкову військову службу.

Призову підлягають чоловіки у віці від 20 до 27 років, що не служили раніше і не мають права на звільнення або відстрочку від військової служби. Юнаків 18-19 років також викличуть на призовні комісії, але служити вони підуть тільки в разі особистої згоди та за умови укладення контракту. Терміни служби залишаються незмінними: юнаки з вищою освітою служитимуть 12 місяців, а всі решта - 18 місяців.

Запрацюють мовні квоти на телебаченні.

В середині осені повністю запрацюють мовні квоти на телебаченні - з 13 жовтня закон, підписаний президентом ще в червні, вступає в силу в повному обсязі. Згідно з документом, в ефірі загальнонаціональних каналів має бути не менше 75% контенту українською мовою, а в ефірі регіональних - не менше 50%.

Як пояснила керівник парламентського комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар, вироблений в Україні російськомовний телевізійний продукт буде протягом одного року зараховуватися в україномовну квоту для телеканалів.

Що принесуть українським музикантам нові квоти

Що принесуть українським музикантам нові квоти

Додатковий вихідний.

У жовтні 2017 року в Україні офіційно передбачено 10 вихідних днів, тобто, українці будуть відпочивати третю частину місяця.

Так, 14 жовтня проголошено вихідним на честь Дня захисника України. З огляду на, що він випадає на суботу, то вихідним буде наступного понеділка - 16 жовтня.

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація