Пінчук провів перший "український захід" у Давосі

Український бізнесмен Віктор Пінчук відкрив круглий стіл на тему HI-TEACH - поєднання високих технологій, меценатства та освіти.

Круглий стіл з питань благодійності у Давосі
Фонд Віктора Пінчука
Тім Бернерз-Лі, Олена Франчук, Уільям Клінтон, Шимон Перес, Шеллі Еск'ю та Джиммі Вейлз
Український бізнесмен Віктор Пінчук провів перший "український захід" у рамках ювілейного 40-го Всесвітнього економічного форуму в Давосі.

Відкриваючи круглий стіл на тему "HI-TEACH = Hi-Tech+Philantropy+Education" Віктор Пінчук зазначив, що об'єднання зусиль філантропів з досягненнями у сфері високих технологій може дати імпульс новій революції у сфері освіти і вплинути на розвиток сучасного світу в цілому.

"Пов'язавши революцію в інформаційно-комунікаційних технологіях з освітньою сферою, філантропи можуть досягти реальних змін і допомогти вирішити вічну проблему доступу і якості освіти в країнах, що розвиваються. Ефект буде приголомшливим", - заявив Пінчук.

На його думку, всі умови для цієї HI-TEACH революції на сьогодні вже склалися. "Технологічні рішення є. Потреба також є, і це очевидно. Що нам необхідне - це бачення, творча фантазія і рішучість реалізовувати конкретні проекти", - підкреслив він.

Під час "круглого столу" президент Нью-Йоркського Університету Джон Секстон акцентував увагу на проблемах освіти й філантропії. Посилаючись на свого вчителя, відомого філософа Тейяра де Шардена, який використовував термін "планетизація" задовго до того, як світ заговорив про глобалізацію, Секстон закликав поговорити про те, наскільки глобалізація сприятиме покращенню якості освіти.

Винахідник "Вікіпедії" Джиммі Вейлс розповів про успіхи його дітища й про значення глобальної мережі Інтернет у світі. "Не можна підмінити Інтернетом реальне життя, замінити бібліотеки, школи, університети Інтернетом. Інтернет може лише розширити освітні можливості", - констатував він.

У даному контексті президент Intel Foundation Шеллі Ескві розповіла про перспективи розвитку системи Інтернет у країнах третього світу – зокрема, в Нігерії та інших країнах Африки. "Освіта має бути однаково доступною як в США або Європі, так і в Африці або Азії", - резюмувала доповідачка.

Мелінда Гейтс запропонувала не зосереджуватися виключно на проблемах третього світу.

"У США існує проблема, на якій ми постійно акцентуємо увагу - доступність освіти. Тільки третина учнів реально мають можливість продовжити свою освіту в коледжах і університетах після закінчення школи. Якщо говорити про якісну освіту – то це прерогатива виключно одиниць. Саме тому ми розглядаємо можливість створення онлайн-лекцій, коли б кращі професори могли читати свої лекції з Інтернету для всіх охочих", - зауважила вона.

Президент Ізраїлю Шимон Перес, у свою чергу, закликав побудувати систему освіти так, щоб учні більше міркували про майбутнє, ніж про минуле.

"Навіщо дітям знати про всі битви Наполеона? Про це вони можуть прочитати в Інтернеті. А ось про те, як розвивати суспільство – причому, не озираючись на кліше минулого часу - саме про це повинні говорити і думати вчителі й ми з вами", - сказав Перес.

Серед гостей Віктор Пінчук у Давосі також були Олександр Чалий, Влада Литовченко, народний депутат Олеся Оробець, керівник Фонду "Ефективне управління" Наталія Ізосімова, екс-президент Польщі Олександр Кваснєвський.

Читайте також:

У Давосі пройде секретна зустріч банкірів

Ювілейний економічний форум у Давосі. ФОТО

Янукович і Тимошенко відвідають Давоський форум

Ювілейний 40-й форум в Давосі почне перебудову світу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: