Пинзеник: Пенсії не виплачуються - уряд "з'їв гроші"

Віктор Пинзеник звинувачує уряд в "проїданні" коштів.

Колишній міністр фінансів Віктор Пинзеник припускає, що уряд "з'їв гроші", які лежали на зведеному рахунку Державного казначейства. Так він прокоментував звернення президента Віктора Ющенка до генпрокурора через те, що уряд "вкрав гроші органів місцевого самоврядування", які були в Держказначействі.

Зокрема, на запитання "Чи є у президента підстави для такого твердження?", Пинзеник відповів: "Принаймні, є підстави для реакції на те, що відбувається".

За словами екс-міністра, "уряд жодного місяця не може виплатити зарплати та пенсії".

"Є казначейський рахунок. Там "сидять" гроші не лише уряду. Крім уряду, там "сидять" гроші місцевих бюджетів, там "сидять" гроші суб'єктів господарювання, які будуть ввозити товар через митницю - це не гроші бюджету. Плюс там "сидить" вісімсот мільйонів від Одеського припортового заводу - застава, яку не повернули. Що зробив уряд? Він з'їв ці гроші. Їх немає. Хоча юридично вони йому не належать", - сказав він.

За словами Пинзеника, "ці гроші можна використовувати як інструмент фінансування дефіциту, коли у вас збалансований бюджет, і ви завжди зможете їх відновити, а місцеві бюджети зможуть взяти їх".

"А так місцеві бюджети опинилися в ситуації, коли на рахунку є гроші, але забрати їх не можна. Бо Казначейство, це той самий банк. І от те, що говорить президент, означає, що якийсь місцевий бюджет має на рахунку 10 мільйонів гривень, а йому платіж не проводять", - додав він.

Пинзеник також сказав, що не знає, "наскільки масовим стало таке явище, але уряд не має, чим заплатити видатки до кінця року".

"Не може країна так жити", - додав він.

За словами Пинзеника, "це ситуація січня цього року", але раніше "вона не вилізла, бо МВФ кожного місяця давав кошти".

Раніше Ющенко звернувся до генпрокурора щодо блокування фінансування регіонів з боку Держказначейства.

Президент підкреслив, що урядові кошти та кошти місцевих бюджетів на зведеному рахунку Держказначейства на сьогодні складають 1,8 мільярдів гривень, в тому числі кошти місцевих бюджетів - 8 мільярдів гривень.
 

Читайте також: 

Ющенко: Тимошенко вкрала 6 млрд гривень на вибори

ЦВК: Ситуація з фінансуванням виборів критична

У Секретаріаті знайшли дірку в бюджеті на 100 мільярдів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: