Пинзеник пішов через "політичний" бюджет

Колишній голова Мінфіну пояснив причини своєї відставки та визначив пріоритети при перегляді Дербюджету на 2009 рік.

Екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник розповів, що відмовився від своєї посади через непрофесійний державний бюджет на 2009 рік.

"В Україні домінують політичні рішення над професійними", - зазначив він в ефірі телеканалу ICTV у неділю, 1 березня.

Пинзеник наголосив, що основний фінансовий документ країни обов'язково треба переглянути. Причому зміни мають бути наслідком ухвалення пакету інших законодавчих актів.

"Держбюджет - це найбільша головна біль. Треба і кров пускати, і відновлювати організм. Відновлювати банки та розпочати переробку бюджету", - сказав він.

Колишній міністр зауважив, що насамперед треба змінювати структуру держбюджету, збалансувати Пенсійний фонд, збалансувати план НАК "Нафтогазу України" та перейти до адресної прив'язки соціального захисту доходів громадян.

"Зміна цих умов, дозволить вивільнити ресурс, що підтримає вражені сектори економіки", - підкресли Пинзеник.

За його словами, не можна "влізати в борги", тому ще це позначиться на майбутньому валютному курсі. Транш МВФ, на думку Пинзеника, є інструментом для зменшення ризиків, але зовнішня допомога ніколи не зможе врятувати країну.

Нагадаємо, 12 лютого Пинзеник написав заяву про звільнення з посади міністра фінансів України. Своє рішення він пояснив тим, що "у нинішніх умовах професійна позиція міністра фінансів стала заручником політики. Змінити цю ситуацію міністр фінансів не може. Як і не може відмовитися від своїх професійних підходів".

Читайте також:

Тимошенко добре і без Пинзеника

Ющенко закликає "принципових" міністрів піти за Пинзеником

Міністерське крісло - це "електричний стілець"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: