Пинзеник: Україну мине друга хвиля світової кризи

На думку колишнього міністра фінінсів, більший ризик для України становить не світова криза, а внутрішні чинники.

Друга хвиля світової фінансової кризи майже не зачепить Україну. Найбільша загроза України - дефіцит Держбюджету, для покриття якого НБУ може проводити додаткову емісію гривні. Таку думку висловив колишній міністр фінансів України Віктор Пинзеник.

Зокрема, він сказав: "На мій погляд, слід боятися не другої хвилі світової кризи. Вона вже нас зачепити майже не може. В меншій мірі зачепить. Нам і так закриті міжнародні фінансові ринки - ми вже рік не можемо залучити там коштів. Більший ризик несе не ця хвиля кризи світової, а внутрішні чинники, які починають діяти. Найбільша загроза України - це є дефіцит бюджету".

За оцінками екс-міністра, бюджет отримає цього року до загального фонду 150 мільярдів гривень, а витратити хочуть майже в 2 рази більше. "Виникає просте питання - що буде з джерелом фінансування таких видатків, якщо на вході стільки немає?... Виникає просте питання - де взяти гроші? Скільки Україну утримуватиме Міжнародний валютний фонд? І у яких розмірах? Я стверджую, що у таких масштабах утримання не буде", - заявив Пинзеник.

"Саме дефіцит бюджету був причиною тих проблем, які пережила Україна у 90-ті роки. До того часу, поки країна не позбудеться "повітряних" грошей, завжди сокира буде занесена над Україною. Країна мусить позбутися спроб жити ілюзіями", - додав політик.

Читайте також:

Тимошенко пообіцяла збільшити мінімальні зарплати на 20%

"Порятунок гривні" приніс скандали і головний біль для звичайних позичальників

Уряд Тимошенко пообіцяв вирішити проблеми російського бізнесу

Мінфін пропонує встановити дефіцит бюджету-2010 на рівні 47 млрд гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: