Життя в полоні: перші одкровення моряків Faina

Сомалійці нервували, коли їм не привозили наркотики, та влаштовували морякам справжні екзекуції.

Українські моряки з судна Faina, які майже п’ять місяців перебували у полоні сомалійських піратів, в п’ятницю, 13 лютого, повернулися додому.

Зустрічали їх в "Борисполі" родичі та близькі. Приїхав і президент Віктор Ющенко. За його доручення, медики запропонували екіпажу корабля пройти обстеження та лікування у "Феофанії". Втім, моряки відмовляються: їм хочеться додому, відпочити, побути з рідними.

Чоловік Галини Олексій і досі дивується, як екіпаж протримався стільки часу в піратському полоні. Особливо наприкінці, коли надія на викуп танула з кожним днем.

Час від часу піратам хотілося розваг - могли вивезти когось з екіпажу на палубу зі словами "ми тебе зараз розстріляємо". Особливо сомалійці були злими, коли з берега не привозили наркотики, пригадує старший механік.

"Вони влаштували екзекуцію для всього особового складу. Зігнали всіх в одну каюту, забрали воду, продукти, перекрили вентиляцію, оскільки у нас все вже не працювало, ну й почали усілякі приниження", - каже чоловік.

Коли на судні закінчилося дизпаливо, морякам довелося силіти в темряві. Останні літри прісної води ділили буквально склянками. Дехто відважувався пити технічну воду з системи охолодження двигуна - вона з реагентами. Але найбільше гнітила згадка про труп капітана у морозильнику: у Володимира Колобкова через чотири доби в полоні не витримало серце.

Подробиці захоплення судна та життя у піратському полоні дивіться у відеосюжеті ТСН.Читайте також:

Пірати захопили Faina "за наводкою" з Одеси
Викуп за Faina намагалися викрасти
Ющенко похвалився, що особисто контролював визволення Faina

ВідеоМоряки Faina розповідають про життя в полоні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: