Пірати використали полонене судно для захоплення українців

Сомалійські пірати звільнили судно Shahbaig, яке використовували для захоплення автомобілевозу Asian Glory, серед екіпажу якого 10 українців.

Сомалійські пірати звільнили пакистанське риболовецьке судно Shahbaig, яке використовували для нападу на Asian Glory, на борту якого 10 українців.

Судно Shahbaig з 29 матросами на борту, захоплене 5 грудня в 590 кілометрах на схід від острова Сокотра біля узбережжя Сомалі, було звільнене 2 січня, повідомляє командування очолюваної ЄС військово-морської операції "Аталанта".

Морські розбійники використовували Shahbaig як базу для нападу на інше судно - британське Asian Glory, до складу екіпажу якого входять 10 громадян України. Після цього пірати кинули риболовецьке судно, яке згодом було відмічено одним з кораблів ВМС ЄС.

В одного члена екіпажу звільненого судна зламана нога, всі інші моряки почувають себе задовільно. Після того, як морякам було надано медичну допомогу і були поповнені запаси води, харчів та пального, Shahbaig попрямував до Пакистану, про що поінформовано місцева влада. Моряк зі зламаною ногою залишився на борту корабля ВМС ЄС і буде госпіталізований найближчим часом.

З початку 2010 року піратам вдалося захопити вже два судна - британське Asian Glory та індонезійський танкер Pramoni для перевезення хімікатів, що йшов під прапором Сінгапуру.

У грудні сомалійським піратам вдалося також захопити танкер-хімовоз St James Park, що належить базованої в Лондоні компанії.

За даними командування очолюваної ЄС військово-морської операції "Аталанта", на борту St James Park знаходяться троє громадян РФ, а також громадяни Індії (шість чоловік), Болгарії (п'ять осіб), Філіппін (три людини), Туреччини (три людини), України (дві особи), Румунії (дві особи), Польщі (одна людина) і Грузії (одна особа).

Моряки іншого звільненого судна з українцями "Аріана" прибудуть на бітьківщину 6 січня. Служба зовнішньої розвідки України повідомила, що моряки прилетять літаком до Одеси.

Після 7 місяців полону 10 грудня судно "Аріана" було звільнене з піратського полону в Сомалі. За звільнення було заплачено викуп у розмірі від 2,6 млн дол. до більш ніж 3 млн. дол.

3 січня "Аріана" стала на рейді в порту Салала Султанату (Оман). Супровід судна до територіальних вод проводився поетапно кораблями міжнародних сил.

Читайте також:

Моряки з "Аріани" прибудуть в Україну на святвечір

Стало відомо про друге єменське судно, захоплене піратами на Різдво

Сомалійські пірати захопили в полон 10 українських моряків

Сомалійські пірати захопили перше в новому році судно

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: