Пірати зажадали викуп за українських моряків

24 українські моряки залишаються в піратському полоні у сомалійському порту Хобьо. Пірати розпочали переговори.

Сомалійські пірати зажадали викуп за 24 українських моряків – членів екіпажу судна "Аріана", яких вони взяли в полон 2 травня.

"Пірати зв'язалися з нами і висловили свої вимоги, ми ведемо з ними переговори", - розповів представник грецької компанії-оператора Alloceans Shipping Спірос Мінас.

При цьому він відмовився назвати запропоновану піратами суму викупу.

За словами Мінаса, всі моряки почувають себе нормально. "Ми зв'язувалися з екіпажем, вони почувають себе нормально, з ними поводяться добре. У них є запас продуктів і ліків", - сказав він.

Балкер "Аріана" був захоплений 2 травня в 250 милях на північний захід від Сейшельських островів в Індійському океані. Балкер виходив з Бразилії на Близький Схід з вантажем в 35 тисяч тонн сої. Пірати відвели судно в порт Сомалі Хобьо, де збираються його тримати до отримання викупу.

Крім того, в полоні у піратів перебувають ще 8 українців – моряків з вантажного корабля Marathon (ходить під прапором Нідерландських Антильських островів).

За даними президента України, за останні п'ять років українці ставали заручниками піратів у складі 15 суден. Тому Віктор Ющенко закликав ООН, Євросоюз та НАТО суттєво активізувати зусилля й реальні спільні дії для боротьби з піратством на морі.

Україна також готова брати активну участь у цих процесах, зокрема, приєднатися до військово-морської операції Євросоюзу по боротьбі з піратством "Аталанта".

Читайте також:

Мінтранс написало захопленим піратами морякам СМС-повідомлення

Судно з українцями пірати вистежували спеціально

Моряки відбились від піратів дошками та кілками

Сомалійські пірати захопили українське судно з технікою ООН

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: