Пірати збільшили суму викупу за моряків Ariana

Вперше за шість місяців полонені українці на балкері Ariana вийшли на зв’язок. Вони розповіли, що умови їх утримання є жахливими, прогресу в переговорах немає, навпаки, пірати збільшили суму викупу до 6 млн дол.

Сомалійські пірати, котрі захопили судно Ariana з українцями на борту, збільшили розмір викупу до 6 млн доларів.

Про це повідомив капітан судна Геннадій Воронов. Вперше за півроку захоплені українські моряки на судні Ariana вийшли на зв'язок.

Капітан також підтвердив, що у піратів змінився ватажок. Це стало причиною того, що вони висунули нові симоги щодо викупу.

"Вони збільшили вимогу через те, що компанія не поступається. Коли я вчора (5 листопада – ред.) говорив з керівником компанії капітаном Спіросом Міносом, він сказав, що в них гроші є, але чому вони не хочуть запропонувати за нас більше грошей, я не знаю", - розповів Воронов.

На вимогу піратів капітан говорив у присутності їхнього перекладача англійською, аби вони могли контролювати розмову.

"Нам не дозволяють говорити російською чи українською, лише англійською. У нас зараз великі проблеми через те, що в переговорах із компанією немає поступу. Пірати вже вимагають 6 млн, а компанія готова заплатити лише 1 млн. Ми говоримо про велику грецьку компанію "Олоушен Шіпінг Компані Лімітед", - розповів він.

За його словами, ситуація на Ariana дуже складна.
Він також повідомив, що зараз на судні 24 українці, весь екіпаж – український, і 15-20 піратів. Вони щодня міняються.

"Ми вже тут більше 6-ти місяців. Щодня живемо під прицілом автоматів. Люди дуже нервові. Поміж нас є люди, які страждають від болю. Зі здоров'ям зовсім недобре", - розповів капітан.

"Ми не мали чистої питної води вже три місяці. Харчів також не вистачає. Пірати привозять дуже мало зогнилого рису. Годують нас раз на день. Часом на весь екіпаж їжі не вистачає. Те саме з питною водою. Вони привозять пластикові каністри, які смердять бензином, і ми п'ємо цю воду. Головний інженер має проблеми з головою. В однієї з двох жінок, вона у нас була головним коком, стався викидень на терміні 3,5 місяці вагітності. Відтоді в неї щодня кровотечі. Тричі кровотечі були дуже сильні. Ми не можемо їй допомогти, бо на борту немає медикаментів", - сказав він.

Воронов також повідомив, що члени екіпажу просили піратів та компанію про консультацію з лікарем, але пірати не дають довзолу на те, щоб лікар піднявся на борт. "Ми чекаємо на дзвінок від лікаря з України. Може він зможе допомогти організувати якісь ліки через якісь сомалійські агентства", - сказав капітан.

За словами Воронова, моряки не говорили з рідними з травня. "Пірати з інтервалом 1,5-2 місяці зв'язуються з компанією і дають мені трубку, але компанія нам не вірить, не вірить, що в нас тут складна ситуація. Їм мабуть здається, що ми тут у відпустці, чи що... Не знаю, що їм здається", - розповів капітан.

У моряків також не було жодних контактів із владою. Їхні рідні намагаються організувати зустріч з українським урядом, щоб попросити їх допомогти, натиснути на грецьку компанію. Однак, результату поки що немає. Родичі також намагаються дістатися Греції і поговорити з керівництвом компанії, але їм відмовляють у візах.

Нагадаємо,балкер Ariana пірати захопили 2 травня. Балкер із вантажем сої прямував із Бразилії на Близький Схід. У той час в Індійському океані пірати встигли захопити з десяток суден різних країн. Утім – лише грецька Ariana з українцями на борту - побила сумний рекорд торговельного флоту. У полоні вони перебувають уже півроку.

Раніше власник судна Мінос Спірос повідомив, що пірати збільшили розмір викупу до 10 млн дол.

Як повідомлялося, 5 листопада в Індійському океані в 285 милях від узбережжя Танзанії сомалійські пірати захопили балкер "Delvina" з українсько-філіппінським екіпажем на борту. У полон потрапили сім українців.

Читайте також:

Ще сім українців потрапили в полон до сомалійських піратів

Пірати вимагають за звільнення екіпажу "Аріани" 10 млн доларів

Дружини заручників "Аріани" просять надати політичний притулок піратам

Порошенку поставили завдання №1 - врятувати моряків з "Аріани"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: