Пірати знімали зброю з Faina, але не знали, що з нею робити

Зняті з танків кулемети залишилися на судні, оскільки вивезти їх звідти було нереально.

Члени екіпажу судна Faina стверджують, що пірати, які захопили судно знімали зброю з танків.

"Вантаж вони не чіпали, але знімали зброю (кулемети)", - повідомив другий помічник капітана Олександр Присуха. Він розповів, що пірати розробляли план з вивантаження танків, але у них нічого не вийшло.

Як розповіли інші члени екіпажу, зняті з танків кулемети теж залишилися на судні, оскільки вивезти їх з судна було нереально.

Присуха також розповів журналістам про момент захоплення судна. За його словами, щоб пірати не змогли проникнути на судно, Faina спочатку маневрувала, передавала сигнали "sos" і барикадувала люки.

"Але проти лому немає прийому. Пірати вистрілили в ілюмінатор і опинилися на кораблі", - сказав він.

Присуха відзначив, що пірати були на швидкохідних човнах і це були "добре підготовлені моряки". Він також відзначив, що коли судно захопили, екіпаж сподівався, що викуп за них віддадуть швидко і вони будуть звільнені.

"Ми вирішили, що вантаж військовий, державний, і нас швидко викуплять", - сказав помічник капітана.

Старший механік екіпажу судна Faina Олексій Хархалуп, після понад 4-місячного перебування в заручниках у піратів, розповів, що не має наміру покидати флот.

"Я з 1975 року на флоті і в іншій справі я себе не уявляю. Тому я залишуся на флоті", - розповів він журналістам в аеропорту Момбаса перед вильотом до Києва.

Такої думки дотримуються багато членів екіпажу Faina.

Хархалуп вважає, що найстрашніший день в піратському полоні був день, коли супроводжуючі Faina члени екіпажу американського корабля заборонили передавати для піратів наркотики.

"Коли заборонили передавати "траву", вони влаштували екзекуцію, вилучили воду, вимкнули вентиляцію, погрожували і всіх 18 чоловіків (в цей час 2 моряків знаходилися на вахті) помістили в каюту 18 квадратних метрів", - розповів він.

Хархалуп відзначив також, що пірати діяли дуже професійно і відразу після захоплення судна, з ними знаходилися пірати середнього віку, а вже пізніше, їх змінили більш молоді, у віці близько 25 років.

Відповідаючи на питання, чи страшно було, він сказав: "Якщо скажу, що ні - буде неправда, але якщо так, то це теж не зовсім відповідає дійсності".

"Тільки зараз починаєш розуміти, що відбулося", - додав Хархалуп.

Як відомо на борту судна Faina, захопленого сомалійськими піратами 25 вересня минулого року, перебували 21 член екіпажу: 17 з них - громадяни України, троє громадян Росії і один громадянин Латвії. Капітан судна, громадянин Росії Володимир Колобков, помер незабаром після захоплення судна.

4 лютого пірати Сомалі одержали 3,2 мільйони доларів викупу за українське судно Faina і пообіцяли звільнити суховантаж протягом декількох годин. 5 лютого борт Faina покинули всі пірати. 13 лютого у київському аеропорту приземлився літак з членами екіпажу судна Faina: зі 17 українцями і двома росіянами.


Читайте також:

Пірати знущалися над екіпажем Faina

Екіпаж Faina прибув до Києва

Пірати захопили Faina "за наводкою" з Одеси

ВідеоПірати знімали зброю з Faina, але не знали, що з нею робити

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: