Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Пішки 20 км або таксі за 200 грн: жителі Ічні повертаються додому, попри канонаду

Вибухи лякають людей менше, ніж чутки про мародерів.

Рятуючись від вибухів на складах біля Ічні, свої домівки полишили 12,5 тисяч людей. Більшість прихистили родичі і небайдужі люди, але кожен шостий зупинився у пунктах евакуації, розгорнутих владою, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Розгублені втікачі не знали, куди податися, і просто зупинялися в центрі селища на дорозі. Вони скаржилися на брак інформації та відсутність будь-якого оповіщення. Зранку, коли більшість спецтехніки роз’їхалась, багато-хто з евакуйованих почав шукати, як дістатися додому. На узбіччі тупцюють люди, на руках діти, поряд пакети з речами, які встигли схопити тікаючи – це жителі Ічні, які намагаються зупинити бодай якийсь транспорт і потрапити додому, адже рейсові автобуси не ходять. "Пішки ідуть 20 кілометрів, а що їм лишається робити? Ми нікому не потрібні. А там будинки, квартири обкрадають, приїдемо – нічого вже нема", - побоюється Євгенія Рохля. "Інформації мало. Почитаєш в інтернеті – там хтозна-що пишуть. Вчора було страшно, а сьогодні вже ні", - кажуть інші.

ВідеоНебайдужі повними автобусами везуть гуманітарну допомогу в Парафіївку

Рятуючись від вибухів на складах, свої домівки полишили 12,5 тисячі людей. Більшість прихистили родичі і небайдужі люди, але кожен шостий зупинився у пунктах евакуації, розгорнутих владою. Жителі Ічні їхали у тимчасові притулки до пізнього вечора і навіть уночі. Найбільший такий табір у Парафіївці - там півтисячі людей.

Небайдужі повними автобусами везуть гуманітарну допомогу в Парафіївку

Більшість уже забули про вчорашній страх і переймаються за домівки та голодну худобу. Психологи намагаються заспокоїти людей. "Всі в такій напруженій ситуації, тому що люди не знають, у що вони повернуться. Спілкуємося, кажемо, щоби по можливості не виїздили. Офіційного дозволу ще нема", - каже психолог управління ДСНС у Чернігівській області Катерина Савельєва.

У спорожнілих селах чергує близько тисячі правоохоронців, але людей це не заспокоює. Побоюючись мародерів, люди просять родичів вивезти їх на авто. У кого знайомих водіїв немає – вони наймають приватників. Ті за 20 кілометрів шляху беруть з одного пасажира півсотні гривень, і це в разі заповнення машини. Люди обурюються, але їдуть. "200 гривень. Бензин бачили скільки коштує? Ні однієї, всі заправки закрили", - пояснюють водії.

Фотогалерея На арсеналі біля Ічні досі лунають вибухи, через які згоріли кілька хат та довелося тікати 12,5 тисячам людей (14 фото)

У місцевій школі Парафіївки вимушені канікули, там ночували 360 людей, половина з них – виїхали. Тим часом в Ічні, куди повертаються жителі, немає газу і досі лунають вибухи. "Зранку їздила туди, побули дома і вернулись поки назад. Ну, дитина просто хвилюється дуже. Того, що 40 хвилин може бути нічого, а тоді такий хлопок іде і він смикається. Через це", - пояснила жителька Ічні Наталія Шага.

За даними штабу, у пунктах евакуації досі близько двох тисяч жителів Ічні. Їх, а також понад тисячу рятувальників, піротехніків та правоохоронців забезпечують гарячим харчуванням. Гуманітарну  допомогу в Парафіївку везуть мікроавтобусами. Нині чиновники просять доброчинників зробити невелику паузу, щоб розподілити привезене і зрозуміти, що ще буде необхідне. "Нам вдосталь вже і продовольства, і теплих речей, всього достатньо. Ми всім дуже вдячні, тут у нас є координація в цьому питанні. Так що ми всім забезпечені", - розповіла керівник місцевої обладміністрації Юлія Свириденко.

Як довго триватиме ліквідація надзвичайної ситуації – точно людям ніхто не може сказати. Але відзавтра чиновники пообіцяли розпочати огляд будинків в Ічні, аби оцінити збитки і організувати поступове повернення жителів додому.

Кореспондент ТСН Оксана Солодовник

Залиште свій коментар

Вибір редакції