Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Пішла з життя 11-річна Ліза, мужність котрої поєднала українців

Серце дитини не витримало випробувань – раку крові, хіміотерапії та жахливої алергії на ліки.

У Туреччині зупинилося серце 11-річної Лізи Карпенко, котра менше року тому захворіла на рак крові, а після хімії отримала важку алергічну реакцію з жахливими ускладненнями. Українські лікарі відмовлялися її лікувати, але мужність дівчинки прикладом та натхненням для багатьох, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Активна, усміхнена і щаслива – такою була Ліза Карпенко перед відльотом до Туреччини. Хвороба змінила її зовнішність, та попри все дитина жартувала і вражала дорослих жагою до життя. Лікарі в Україні так і не визначились із лікуванням дівчинки, а небайдужі зібрали для неї 6 мільйонів гривень. У Туреччині медики спочатку були налаштовані оптимістично, хоча, за словами волонтерів, були приголомшені, що три місяці Лізу з раком крові тримали в інфекційному відділенні. 

ВідеоУ турецькій лікарні померла 11-річна Ліза Карпенко, яка хворіла на рак крові

Вона боролася, жартувала, раділа і дякувала за кожну хвилину життя до останнього. Менше року тому вона захворіла на рак крові, а після хімії в неї пішла важка алергічна реакція з жахливими ускладненнями. Українські лікарі відмовлялися її лікувати та виписували додому. Історія Лізи Карпенко стала справжнім дивом небайдужості простих людей. 

У турецькій лікарні померла 11-річна Ліза Карпенко, яка хворіла на рак крові

Однак уже за кордоном у Лізи загострилася проблема із серцем. Їй вирішили встановити кардіостимулятор, але маленьке сердечко так і не запрацювало – воно було надто зношене. Медики кажуть, що попереджали про можливість такого підсумку та вважають, що це все через лікування, яке дитина отримувала в Україні. Наразі батьки Лізи просять їх не турбувати, бо їм дуже важко. Вони вже повернулися в Київ. Лізу поховають у п’ятницю.

Від імені родини всім за допомогу дякують волонтери. Гроші, що лишилися від діагностики та лікування малечі, підуть на порятунок інших хворих дітей. Кому саме – згодом вирішать батьки Лізи разом із волонтерами, які теж не можуть оговтатися від втрати і через соцмережі дякують маленькій дівчинці: "За урок любові. Вона змінила нас".

Кореспондент ТСН Тетяна Фруктова

Залиште свій коментар

Вибір редакції