Пішли проти радянської освіти: три вчителя-реформатора вдало впроваджують передовий досвід

Часто їх не розуміють колеги, тому таким педагогам повинні сприяти батьки і діти. 

Жорстокість, крики, образи за останні роки українська школа дедалі частіше нагадує катівню. Саме це спровокувало початок серйозної шкільної реформи в державі, йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

У столичній школі №75 вчителем географії працює Сергій Самоліченко. На його уроках повно дітей, а на перервах завжди оточує юрма, вчитися до нього навіть переходять з інших шкіл. Педагог взяв на озброєння фінську систему освіти. Хоча він викладає у середній, а не молодшій школі, на урок усе одно приходять діти. Тому про географічні терміни він складає казки. З його легкої руки атмосфера, гідросфера та літосфера стали сестрами-дівчатами. А уроки географії часто проходять у парках або просто на вулиці. Вчитель зовсім не підвищує голосу. Все просто – коли дітям цікаво, вони ловлять кожне слово.

Іншим прикладом небайдужості до українського виховання є вчителька початкових класів Любов Гайова, яка ініціювала спрощення правил для перших класів. Зокрема, йдеться про школу без червоної пасти, відступів за клітинки та суворих балів. Кожен її урок – наче гра, а діти – казкові герої.

Лише за місяць без муштри, криків та замірювання швидкості – кожна дитина в класі вже добре читає.
Навчання колом, групою – сучасний навчальний прийом, де всі наче одна команда. Так другокласники вивчають римські цифри в школі "Афіни". Після десяти хвилин теорії діти перейшли до практики на вулицю.

Страшний сон вчителя радянського гарту – діти, які розбігаються на вулиці в різні боки. Вчителька Віка Кутєпова знає лише один спосіб. На її переконання, втримати і навчити можна граючись. Діти записують звичайні математичні приклади римськими цифрами на асфальті, викладають їх із каштанів та олівців. Дитячим радощам немає меж. Вікторії з її експериментами легше, ніж географу Сергію, тому що навчати - "граючись" - ключовий принцип цієї приватної школи. Досвід колег європейськихї приживається легко. "Дітям усе дається набагато легше і краще, ніж коли це просто йде якась теорія, якісь приклади незрозумілі. У нас тут вчителі можуть творити", - розповіла Вікторія Кутєпова.

Уже наприкінці уроку діти увійдуть в азарт і рахуватимуть усе, що впаде в око.

І Сергію Самоліченку, і іншим нашим вчителям експериментаторам – непросто не тільки через малу зарплату та надмірне навантаження. Їм важко, бо вони змушні йти проти системи. Часто їх не розуміють колеги, тому таким педагогам повинні сприяти батьки і діти.

Наталія Ярмола

Навчити та зацікавити: учителі-новатори поділились секретами успішних уроків

Вчителям новаторам – непросто не тільки через малу зарплату та надмірне навантаження. Їм важко, бо вони змушені йти проти системи та критики колег. Але вони роблять свою роботу так, аби діти не лише засвоїли нову інформацію та використали її на практиці, а й розважились та самі проявили бажання навчатись.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: