Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Пандуси, ліфти, звукові сигнали: від осені пішохідні зони підлаштують під людей з інвалідністю

Назвали, що входитиме до проектування нових пішохідних зон.

Від 1 вересня пішохідні зони будуть обов’язково проектувати із врахуванням потреб людей з інвалідністю.

Про це йдеться у нових державних будівельних нормах "Вулиці і дороги населених пунктів".

"Це необхідні вимоги для створення реального безбар’єрного простору в Україні. Наприклад, якщо пішохідний перехід різнорівневий, то обов’язково потрібно облаштовувати пандуси або ліфти, регульовані пішохідні переходи зі світлофорами повинні мати звукові сигнали тощо", - повідомив Лев Парцхаладзе, заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Проектування перехідних зон для доступності включатиме:

- застосування на межі тротуару або пішохідної доріжки з пішохідним переходом пандусів чи виконання всього пішохідного переходу на одному рівні з тротуаром чи проїзною частиною;

- облаштування регульованих пішохідних переходів спеціальними звуковими сигналами;

- пониження бордюру до рівня проїзної частини на підвищених острівцях безпеки чи наземних пішохідних переходах;

- облаштування різнорівневих пішохідних переходів ліфтами або пандусами.

Обов’язкове створення безбар’єрного простору в пішохідних зонах прописане у нових державних будівельних нормах "Планування і забудова територій". Згідно з ними, розширюються норми щодо створення безбар’єрного простору у житловій забудові, вимоги щодо проектування зупинок громадського транспорту з урахуванням їхньої доступності та інформованості, створення необхідних умов досяжності об'єктів громадського обслуговування для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення: тактильні поверхні, звукові пішохідні переходи тощо. 

Раніше у Дніпрі дружина Президента Марина Порошенко відкрила перший в Україні інклюзивний парк з урахуванням потреб особливих дітей

ВідеоНерегульовані пішохідні переходи облаштують острівцями безпеки

Усі нерегульовані пішохідні переходи для доріг з 4 і більше смугами руху облаштують острівцями безпеки. Про такий намір оголосили в уряді. Найближчим часом з України курсуватиме поїзд чотирьох столиць. У Міністерстві інфраструктури анонсували новий маршрут Київ-Рига через Мінськ та Вільнюс. Цьогорічна інфляція може перевищити очікування Національного банку.  В Україні ще залишились товари, які можна придбати за 1 гривню. Більше про економічні новини та курс валют - в нашому огляді.

Нерегульовані пішохідні переходи облаштують острівцями безпеки

Залиште свій коментар

Вибір редакції