Піскун поки відмовився від посади генпрокурора

Піскун не хоче забирати посаду, яку йому повернув суд. Принаймні до президентських виборів.

Народний депутат від Партії регіонів Святослав Піскун не буде писати заяву про поновлення на посаді генерального прокурора.

Про це він заявив, коментуючи рішення Окружного апеляційного адміністративного суду Києва про своє поновлення на посаді голови ГПУ.

Піскун відзначив, що рішенням суду було скасовано "незаконний указ про моє звільнення, а автоматично це означає, що працює указ про моє призначення" на посаду генерального прокурора.

Він наголосив, що не мав сумніву в позитивному для себе вироці суду, оскільки при його звільненні була порушена норма Конституції, згідно з якою генпрокурора не можна звільнити без згоди Верховної ради. "Питання було апріорі зрозуміле, тобто було зрозуміло, яке буде рішення суду", - звернув увагу політик.

На переконання Піскуна, при його звільненні "юристи із Секретаріату президента перемудрили".

В той же час, за словами Піскуна, щоб поновити його на посаді, потрібно звільнити з неї Олександра Медведька, який на сьогодні "є легітимним генеральним прокурором".

Тому Піскун пообіцяв не писати "зараз бумаг ніяких у виконавчу службу, заяв для того, щоб мене поновлювати, бо не думаю, поки що, поновлюватись на цій посаді". "Я народний депутат України, ідуть президентські вибори і є легітимний генеральний прокурор. Тому я не збираюсь поки нікуди поновлюватись", - відзначив політик.

Нардеп звернув увагу на те, що для нього було важливо з юридичної точки зору довести, що рішення президента Віктора Ющенка про його звільнення з посади генпрокурора порушувало Конституцію та законодавство України.

При цьому Піскун не виключив нових позовів щодо своєї посади з боку Секретаріату Ющенка. Зокрема, на його думку, СП буде звертатися до апеляційного і Верховного судів.

Політик у цьому зацікавлений, адже хотів би, щоб було рішення ВСУ, яке підтвердило би нинішнє рішення Окружного апеляційного адмінсуду щодо незаконності указу президента.

На запитання, чи не думає він, що рішення адмінсуду може бути використане в політичній боротьбі, і Секретаріат Президента говоритиме про те, що воно свідчить про домовленості Партії регіонів з БЮТ про майбутню коаліцію, і вже навіть є генеральний прокурор для цієї коаліції, Піскун відповів, що "це буде абсолютна брехня, оскільки ніяких домовленостей ні про що немає".

За його словами, звернення до суду з приводу указів президента про звільнення з посади генерального прокурора - "це моє особисте питання, яке не пов’язано зовсім з політикою Партії регіонів". "Це абсолютно не політична справа, а особиста справа Піскуна", - зазначив політик.

Також Піскун запропонував внести зміни до Конституції, відповідно до яких кандидатура генерального прокурора пропонувалася б головою ВР і затверджувалася би парламентом.

Піскун переконаний, що коли президент не зможе впливати на призначення генпрокурора, той буде незалежним і зможе вести "нагляд за діяльністю президента, тобто за законністю виданих ним указів".

Крім того, Піскун закликав змінити законодавство так, щоб парламент затверджував кандидатуру генпрокурора 300 голосами та міг право висловити йому недовіру.

Нагадаємо, у п'ятницю, 24 квітня, Окружний адміністративний суд Києва скасував указ Віктора Ющенка, яким у травні 2007 року Піскуна було звільнено з посади генпрокурора.

Президент звільнив Піскуна з посади майже два роки тому - 24 травня 2007 року. Це рішення було обґрунтоване тим, що не можна керувати ГПУ і одночасно бути народним депутатом.

Втім, звільнення Піскуна не підтримала Верховна рада, і  сам екс-керівник ГПУ оскаржив президентський указ у суді.

Святослава Піскуна з посади голови Генпрокуратури звільняли кілька разів, причому почали це робити ще при президентстві Леоніда Кучми.

До травневого указу глава держави востаннє звільняв Піскуна 14 жовтня 2005 року. Втім, у квітні 2007 року суд поновив його на посаді.

Читайте також:

Суд поновив Піскуна на посаді генпрокурора

Піскун знає, чому отруїли Ющенка

В Україні знову два генпрокурори

ВР залишила Піскуна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: